Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szczerze

Donald Tusk

Szczerze

6.7

(894 ocen) wspólnie z

27,95

 

Osobisty, niezwykły dziennik Donalda Tuska, byłego premiera Polski, Przewodniczącego Rady Europejskiej. Zapiski z pierwszych dni sprawowania nowej roli, odkrywające kulisy europejskiej polityki. A wszystko to na tle najbardziej dramatycznych wydarzeń ostatnich lat: zamachów terrorystycznych w Paryżu i Brukseli, sprawy uchodźców, tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czy nieucichających dyskusji w sprawie Brexitu. Znajdziemy tu także portrety postaci światowej polityki – od Baracka Obamy przez Angelę Merkel po Donalda Trumpa.

„Szczerze” to jednak coś więcej niż tylko książka o kulisach władzy. To także polityczne credo Donalda Tuska oraz opowieść o takiej Europie, która wciąż pozostaje w sferze marzeń. Opowieść o polityce, która niejednokrotnie pozostaje gorzkim rozczarowaniem.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-12-14

Liczba stron: 416

Agora

Format: 160x240mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2019

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

J.K.

Samodzielnie

Ciekawa pozycja, dość kontrowersyjna, myślę jednak, że każdy powinien sam przeczytać i ocenić.
Kamila

Jakaś prawda

Mam wrażenie, że odkąd Donald Tusk został Przewodniczącym Rady Europejskiej - jego sposób bycia oraz poglądy znacząco się zmieniły. W końcu zaczyna dotykać tego, co istotne, problemów z którymi boryka się świat. Z przyjemnością czytałam „Szczerze" i miałam wrażenie, że Tusk rzeczywiście był szczery, w tym co napisał. Bije z tego jakaś prawda.
Jakub N.

Czekam

Nie mogę się doczekać. Zżera mnie ciekawość, co też Donald Tusk zawarł na kartach tejże książki. Wydaje mi się na tyle kontrowersyjną postacią, mającą zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, że książka „Szczerze" odbije się echem w medialnym świecie. Czekam zatem, aby samodzielnie wyrobić sobie pogląd.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...