Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Szczerze

Donald Tusk

Szczerze

44,99 zł

2864

 

Osobisty, niezwykły dziennik Donalda Tuska, byłego premiera Polski, Przewodniczącego Rady Europejskiej. Zapiski z pierwszych dni sprawowania nowej roli, odkrywające kulisy europejskiej polityki. A wszystko to na tle najbardziej dramatycznych wydarzeń ostatnich lat: zamachów terrorystycznych w Paryżu i Brukseli, sprawy uchodźców, tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza czy nieucichających dyskusji w sprawie Brexitu. Znajdziemy tu także portrety postaci światowej polityki – od Baracka Obamy przez Angelę Merkel po Donalda Trumpa.

„Szczerze” to jednak coś więcej niż tylko książka o kulisach władzy. To także polityczne credo Donalda Tuska oraz opowieść o takiej Europie, która wciąż pozostaje w sferze marzeń. Opowieść o polityce, która niejednokrotnie pozostaje gorzkim rozczarowaniem.

Agora
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-12-12

Agora

Cena katalogowa: 44,99 zł

J.K.

Samodzielnie

Ciekawa pozycja, dość kontrowersyjna, myślę jednak, że każdy powinien sam przeczytać i ocenić.
Kamila

Jakaś prawda

Mam wrażenie, że odkąd Donald Tusk został Przewodniczącym Rady Europejskiej - jego sposób bycia oraz poglądy znacząco się zmieniły. W końcu zaczyna dotykać tego, co istotne, problemów z którymi boryka się świat. Z przyjemnością czytałam „Szczerze" i miałam wrażenie, że Tusk rzeczywiście był szczery, w tym co napisał. Bije z tego jakaś prawda.
Jakub N.

Czekam

Nie mogę się doczekać. Zżera mnie ciekawość, co też Donald Tusk zawarł na kartach tejże książki. Wydaje mi się na tyle kontrowersyjną postacią, mającą zarówno zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników, że książka „Szczerze" odbije się echem w medialnym świecie. Czekam zatem, aby samodzielnie wyrobić sobie pogląd.
Cena pakietu

94,89 zł

5858

Cena pakietu

84,89 zł

5258

Cena pakietu

84,89 zł

5258

Cena pakietu

89,89 zł

5558

Cena pakietu

89,89 zł

5558

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...