Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

To ostatnie lato

Karen Swan

To ostatnie lato

7.4

(7 ocen) wspólnie z

44,90 zł

3136

 

Karen Swan w zupełnie nowej odsłonie! Autorka uwielbianych przez czytelniczki współczesnych powieści obyczajowych tym razem umieściła akcję swojej książki w klimatycznych latach 30. na odciętej od świata wyspie. To ostatnie lato jest pierwszym tomem „Sagi Gaelickiej”.

Tajemnicza szkocka wyspa, na której wszystko może się zdarzyć…

Effie Gillies uwielbia obserwować unikatową przyrodę swojej rodzinnej wyspy St Kildy. Jest zafascynowana rzadkimi gatunkami ptaków, które zamieszkują ten odległy zakątek świata. Ponadto młoda kobieta nie ma sobie równych w niebezpiecznej skalnej wspinaczce. Oprócz tych przyjemnych zajęć życie na wyspie wiąże się z codzienną ciężką pracą. Tę rutynę małej wyspiarskiej społeczności przerywa wizyta earla Dumfries i jego syna, lorda Sholta – arystokratów, którzy poszukują nowych okazów do swojej bogatej kolekcji ornitologicznej. Effie, jako zapalona miłośniczka ptaków, zostaje przewodniczką gości. Dziewczynie przystojny lord od razu wpada w oko, z wzajemnością. Gdy po kilku miesiącach wyspiarze są zmuszeni opuścić St Kildę, earl prosi Effie o skatalogowanie jego zbiorów. Dzięki temu młodzi mają okazję ponownie się spotkać, a łączące ich uczucie gwałtownie przybiera na sile. On jednak pochodzi z wyższych sfer, ona – z prostej rodziny. Wkrótce wybucha skandal, który może diametralnie zmienić życie Effie… Czy ta zakazana miłość ma szansę przetrwać?

Karen Swan – twórczość

Karen Swan to pisarka, którą wszyscy wielbiciele literatury obyczajowej koniecznie muszą poznać! W przeszłości pracowała w redakcji pism o modzie. Jest autorką kilkunastu powieści publikowanych na całym świecie. Wśród wydanych w Polsce książek Swan można wymienić: Miłość u Tiffany’ego, Lato u Tiffany’ego i Najlepszy prezent. Tym razem autorka postanowiła poflirtować z historią, co udało jej się znakomicie.

Bukowy Las
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-807-4430-1

Bukowy Las

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...