Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Uczyń ze swojego życia Arcydzieło

Krzysztof Zanussi

Uczyń ze swojego życia Arcydzieło

6.9

(57 ocen) wspólnie z

34,00

 

Uczyń ze swojego życia ARCYDZIEŁO

Genialna lekcja życia od artysty o międzynarodowej sławie.
Tekst iskrzy humorem i zaskakuje dużym dystansem autora do siebie i świata.
Reżyser z prawdziwą wirtuozerią porusza najważniejsze zagadnienia współczesnej kultury, diagnozuje bolączki człowieka XXI w. i mierzy się z tematem, jak żyć naprawdę, a nie byle przeżyć.

Ta książka przypomina spotkanie podczas kolacji, kiedy pojawia się gość, który wrócił z dalekiej podróży i ma tak wiele ciekawych rzeczy do opowiedzenia, że z zapartym tchem słuchamy kolejnych jego historii, co jakiś czas zadając mu pytania, tylko z pozoru naiwne…

Zapytałem kiedyś Umberto Eco – (…) czy mogę wartościować języki. Umberto Eco najpierw się skrzywił, a potem powiedział: „Niech pan tego publicznie nie mówi, dobrze panu radzę”. I dodał: „Wie pan, coś w tym jest, tylko strasznie trudno to uchwycić”. No więc ja mówię: „Panie profesorze, skoro pan bierze sporą pensję jako profesor uniwersytetu, to niechże pan to trudne zadanie rozwiąże. Przecież po to pan jest”. A on mi na to: „Proszę pana, ta pensja wcale nie jest taka wysoka”.
fragment książki

RTCK
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-659-2711-8

Liczba stron: 144

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...