Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wojenna korona

Elżbieta Cherezińska

Wojenna korona

38,95

 

„Wojenna korona” to czwarta część cyklu Odrodzone królestwo.

Stało się.

Władysław Łokietek otrzymał koronę. Jednak wrogowie króla stają się coraz potężniejsi. Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Wyrok papieski nie może zostać wykonany przez intrygi krzyżackie. Do Władysława dociera ,że żadna dyplomacja nie da mu odzyskać Pomorza. Wchodzi on w sojusz , na który nikt z Europy by nie wpadł. W ramach zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat , wkracza na wojenną ścieżkę. Nie ma jednak pojęcia ,że życie jego jedynego syna jest w niebezpieczeństwie. Następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6752-9

Liczba stron: 600

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

facebook autorki

rozmowa z Elżbietą Cherezińską

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Iwona Dębosz

warta przeczytania

Zaczęłam przygodę z tą autorką od końca cyklu, tak więc z pewnością muszę sięgnąć po poprzednie książki.. Tą książką jestem jednak zachwycona! Wciągnęła mnie już od pierwszej strony.
Judyta Michalak

polecam

Jest to już czwarty tom z cyklu i trzyma poziom jak pozostałe trzy. Wielkim plusem tej książki jest to ,ze mimo że nie jest to do końca książka historyczna to w świetny sposób odwzorowywane są realia tamtych czasów.
Monika Rachwał

bardzo dobra

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z Cherezińską , i ponownie się nie zawiodłam! Długo czekałam na tą część.Styl pisania autorki bardzo mi się podoba, książki czyta się bardzo lekko! Polecam.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...