Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wszystko o różańcu

Borek Wacław Stefan

Wszystko o różańcu

14,99

 

Książka „Wszystko o Różańcu” składa się z czterech zasadniczych rozdziałów ściśle ze sobą powiązanych. Autor Wacław Stefan Borek wychodząc od definicji podstawowych pojęć, które kryją się za nazwą „Różaniec”, przechodzi do szczegółowego omówienia historii narodzin różańca, zarówno jako tradycji modlitewnej jak i przedmiotu religijnej czci. Historia ta zawarta jest w XX wiekach chrześcijaństwa, od św. Pawła aż po św. Jana Pawła II.
Najpierw zostaje przedstawiona historia narodzin tzw. „Psałterzy maryjnych” a później specyficzne role, jakie odegrali przy powstaniu i propagowaniu modlitwy różańcowej św. Dominik z Prus, św. Dominik oraz Alamus a la Roche. Po bogatym rysie historycznym, książka ukazuje aspekt teologiczny modlitwy różańcowej. Modlitwa ta, ma bogate korzenie biblijne, dlatego też jej autor - biblista - przybliża pierwotne rozumienie modlitwy „Ojcze nasz”,aż do jej zapisu, jaki znalazł się w Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz „Pozdrowienia anielskiego”, z którego ostatecznie wyłoniła się modlitwa „Zdrowaś Maryjo”.
Zostają ponadto przedstawione różne warianty modlitw dodatkowych - typu „O mój Jezu” - rozdzielających poszczególne tajemnice. Życie Jezusa i Maryi zostało przedstawione na tle czterech części składających się na komplet rozważań różańcowych. Całość dopełniają poszczególne objawienia maryjne związane z różańcem: Lourdes, Fatima, La Salette, Gietrzwałd oraz narodziny święta Matki Bożej Różańcowej. Zgodnie z tradycją serii „Wszystko o...” i tym razem publikacja zawiera ciekawy quiz, mający nie tyle dać okazję do sprawdzenia swojej wiedzy, o ile zachęcić i zmobilizować do tej formy modlitwy, jaką jest Różaniec.

Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-7064-5

Liczba stron: 94

Format: 165x230mm

Cena detaliczna: 14,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...