Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Założyciele. Historia PayPala i przedsiębiorców, który tworzyli Dolinę Krzemową

Jimmy Soni

Założyciele. Historia PayPala i przedsiębiorców, który tworzyli Dolinę Krzemową

7.0

(2 oceny) wspólnie z

44,99

 

NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU według „New Yorkera”.



Wybór redakcji „New York Timesa” i „Financial Times”.



FINALISTA NAGRODY SABEW BEST IN BUSINESS BOOK.



 



Mówili im, że to nie wypali, że nikt nie będzie z tego korzystał, bo nie ma zapotrzebowania na rynku. Ale robili swoje. I wdrożyli od podstaw wielką innowację, bez której internet nie byłby tym, czym jest dziś. Stworzyli PayPala.



 



Porywający opis firmy i żywy portret maniaków, którzy umożliwili jej błyskawiczny rozwój. Napędzała ich energia, nieszablonowe myślenie i parcie pod prąd. To opowieść o pasji młodych startuperów, którzy zdominowali i zrewolucjonizowali świat. Dali szybko rozwijające się cyfrowe start-upy, koncepcje walut bezgotówkowych czy mobilne przelewy pieniężne.



 



Od szalonych idei do wielkich marek. Dzięki założycielom PayPala mamy dziś takich gigantów jak Tesla, X, Facebook, Google, YouTube, Yelp, SpaceX czy LinkedIn.



 



Wielokrotnie nagradzany autor i biograf Jimmy Soni bada burzliwe początki firmy PayPal. Przeprowadził setki wywiadów, przeanalizował tysiące stron wewnętrznych materiałów i pokazuje, jak 20 lat temu zasiano ziarno tego, co kształtuje nasz dzisiejszy świat.



 



***



 



Fascynująca lektura, od której nie można się oderwać… Niezastąpiony przewodnik po świecie współczesnych innowacji i przedsiębiorczości.



Walter Isaacson, autor bestsellerowej biografii Steve’a Jobsa



 



Korporacyjne intrygi, wybryki w miejscu pracy, przełomowe innowacje i pierwszo­rzędne kujony. Mieszanka ambicji, rywalizacji, sprytu i szczęścia sprawiła, że PayPal to pierwsze prawdziwe success story z Doliny Krzemowej.



„The Wall Street Journal”



 



Lektura obowiązkowa dla wszystkich startuperów.



Amanda Cassatt, założycielka firmy Serotonin



 



Porywająca. Daje wgląd w burzliwe początki mafii PayPala.



„The Economist”



 



Wciągająca.



„Business Insider”



 



BIOGRAM



Jimmy Soni



Amerykański dziennikarz i autor książek. Urodzony we Francji, w Tuluzie, w indyjskiej rodzinie. Dorastał w Chicago. Studiował na Uniwersytecie Duke. Publikował m.in. w „Politico”, The Huffington Post, „Business Insider”, „AdWeek” i „The Atlantic”. Oprócz Założycieli napisał także biografię rzymskiego polityka Katona Młodszego (Rome’s Last Citizen) oraz amerykańskiego matematyka Claude’a Shannona (A Mind at Play).

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8210-907-8

Liczba stron: 608

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...