Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zostaw ten świat pełen płaczu

DeSales Harrison

Zostaw ten świat pełen płaczu

6.7

(106 ocen) wspólnie z

27,55

 

Historia badająca, co to znaczy kochać, zdradzać, wybaczać.

Debiutancka powieść DeSalesa Harrisona o człowieku, którego nękają minione zbrodnie i wspomnienia dawnej ukochanej.

Daniel Abend jest psychoanalitykiem, samodzielnie wychowuje córkę w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie udana praktykę i prowadzi wygodne życie: mieszka w apartamencie na Upper West Side, ma piękną nastoletnią córkę i codzienną rutynę niezmąconą troskami.

Pewnego dnia jeden z jego pacjentów popełnia samobójstwo, tragedia, ale wytłumaczalna przebiegiem choroby, depresją i uzależnieniem od narkotyków. Wkrótce jednak Daniel otrzymuje notatkę, złowieszczo brzmiąca wiadomość doprowadza do kwestionowania śmierci pacjenta. Po kilku dniach znika jego córka, a seria listów od nieznajomego nadawcy doprowadza Daniela do podjęcia desperackiej pogodni za córką i prawdą. Musi rzucić się w wir wspomnień i minionych dekad życia, gdy był młody, mieszkał w Paryżu i zakochał się w kobiecie, która wywróciła jego życie do góry nogami.

Dzięki pięknemu stylowi i mistrzowskiej narracji Zostaw ten świat pełen płaczu jest wyrafinowaną i zaskakującą literacką zagadką dotyczącą uczuć, zdrady i odkupienia. Wybitna proza w wybitnym tłumaczeniu cenionego pisarza i tłumacza – Macieja Płazy.

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-661-4084-4

Tytuł oryginalny: The Waters and the Wild

Liczba stron: 388

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...