Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Catan (Osadnicy z Catanu) - gra planszowa

Klaus Teuber

Catan (Osadnicy z Catanu) - gra planszowa

69,21

Odkryj nowy ląd! Zostań władcą Catanu!

UWAGA! Jest to nowa edycja, z plastikowymi elementami (osady, miasta, drogi) - dostępna od lipca 2015 - przygotowana z okazji 20-lecia serii. Ze względu na inne elementy, nie łączy się ona z obecnymi dodatkami ze starej edycji (drewnianej). Dodatki do nowej edycji będą pojawiały się sukcesywnie. Cała seria popularnych „Osadników” zmienia na całym świecie nazwę na „Catan”. Nowe wydanie różni się w stosunku do poprzedniego przede wszystkim grafiką - gra otrzymała nową okładkę, kilka ilustracji zostało zmienionych, kilka poprawionych (np. karty „Rycerz” mają teraz kilka różnych grafik).

Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje.

Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa.


Zawartość pudełka:
19 pól terenu
6 części ramowych
18 żetonów z liczbami
95 kart surowców
25 kart rozwoju
6 kart pomocy
96 pionków
1 złodziej
2 podstawki na karty
2 kostki
1 instrukcja
1 almanach

Wydanie: drugie

Cena detaliczna: 119,90 zł

Recenzja i zasady

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...