Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Autobiografia Moje doświadczenia w poszukiwaniu prawdy

Mahatma Gandhi

Autobiografia Moje doświadczenia w poszukiwaniu prawdy

49,00 zł

2951

 

Jedna z najbardziej inspirujących postaci XX wieku. Człowiek, który przyczynił się do powstania niepodległych Indii, propagował ideę walki bez przemocy, głosił o tym jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Poznajcie historię Gandhiego, osoby, która zawsze stała po stronie ludzi.


Mahatma Gandhi jest autorem wielu książek. Jedną z najważniejszych jest właśnie “Autobiografia". Gandhi pragnął tego, aby wszyscy ludzie byli szczęśliwi i żyli ze sobą w zgodzie. Popierał wegetarianizm, prostotę, egalitaryzm. Żył tak, że nawet najbardziej uboga osoba nie musiała wstydzić się przebywania w jego towarzystwie.


Zmarł w 1948 roku. Umierał nieco zgorzkniały, ponieważ pomimo wielu prób nie udało mu się doprowadzić do zgody religijnej między hinduistami i muzułmanami. Zginął z rąk skrajnego hinduisty. Jego śmierć była w pewien sposób pozytywna, ponieważ w kraju na pewien czas zapanował pokój.


Jak pisze Ija Lazari-Pawłowska w swojej biografii Mahatmy: koniec walki nie miał być początkiem nowych konfliktów – nakazywał więc dbać o to, aby przeciwnik, nad którym odniesione zostało zwycięstwo, nie wyszedł z walki z poczuciem klęski, z nienawiścią i chęcią odwetu. Celem jego nie było złamanie przeciwnika, lecz jego zjednanie – uważał to za jedyny sposób trwałej likwidacji antagonizmu. Czy w dzisiejszych czasach w wielu krajach postawa Gandhiego nie wydaje się naiwnością? Może i się wydaje, jednak pamiętajmy: Mahatma Gandhi wygrał nie tylko walkę o niepodległość Indii, ale też walkę o ludzką wolność i godność. I zawsze toczył tę walkę bez gwałtu, przemocy.

Vis-a-vis / Etiuda
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-24

ISBN: 978-83-799-8198-4

Tytuł oryginalny: An Autobiography, or the Story of My Experiments with Truth

Liczba stron: 448

Format: 160x240mm

Cena katalogowa: 49,00 zł

Tłumaczenie: Barski Marcin

Youtube

Damian Ratuz

Autobiografia Moje doświadczenia w poszukiwaniu prawdy

Żyjemy w świecie, w którym trendem jest popularność. Jest to przerażające, bo naprawdę niewiele trzeba zrobić by zyskać uwagę. Niestety to nie są czynności pozytywne, raczej coś kompletnie szalonego i wychodzącego poza ramy normalnego funkcjonowania. Chciałabym, aby wśród młodych ludzi, Gandhi stał się autorytetem. Podążać śladami człowieka niezwykłego, dobrego dla wszystkich i miłosiernego. Wspierał wszystkich młodych, starych, brzydkich i pięknych, bogatych i biednych. Był dla wszystkich człowiekiem, tyle wystaczy by na świecie zapanował pokój. 

Patrycja Jarmuł

Autobiografia niesamowitego człowieka

Czy można żyć w pełni szczęśliwym, gdy na świecie jest tyle zła? Sama nie wiem... Ludzie muszą się nawzajem zacząć lubić by wśród nas panował pokój. Ciągła zazdrość i gonitwa doprowadzi ten świat do klęski. Najwyższa pora zacząć patrzeć szerzej. Zobaczyć drugiego człowieka, a nie tylko własne ego. Jestem poruszona tą książką, tak szczerze. Niech Bóg ześle nam drugiego Gandhiego, niech znajdzie się ktoś kto stanie po stronie ludzi. Obroni ich przed samymi sobą. Wyznaczy cele. Zachęci do życia w zgodzie. Polecam!!!!
Anna Kowal

Wspaniały człowiek

Niesamowita postać, gdyby każdy podchodził do życia w taki sposób świat byłby piękniejszy.

Pomoc dla ludzi jest wspaniałą rzeczą. Każdy powinien co jakiś czas chociaż robić dobry uczynek. Zmieniłoby to cały świat.

Książkę serdecznie polecam

Cena pakietu

98,90 zł

5945

Cena pakietu

88,90 zł

5345

Cena pakietu

88,90 zł

5345

Cena pakietu

93,90 zł

5645

Cena pakietu

93,90 zł

5645

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...