Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne Zadania zaawansowane

Zdzisław Głowacki

Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne Zadania zaawansowane

38,00

 

Chemia organiczna z Tutorem dla maturzystów - kandydatów na studia medyczne. Zadania zaawansowane - autorstwa dra Zdzisława Głowackiego jest drugą częścią zbioru zadań obejmującego swoim zakresem prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi może się spotkać uczeń w trakcie nauki chemii organicznej.
Zebrane w tej części zadania zostały przygotowane z myślą o uczniach ambitnych i zdolnych, których interesują przedmioty przyrodnicze - uczniach klas o profilu biologiczno-chemicznym.
Do treści zadań wprowadzono zagadnienia, które będą interesujące i przydatne kandydatom na studia medyczne, a także uczniom przygotowującym się do konkursów chemicznych. Uczeń znajdzie w zamieszczonych w tym zbiorze zadaniach szersze informacje o związkach naturalnych i biologicznie aktywnych: aminokwasach, peptydach i cukrach, o witaminach i lekach, o środkach znieczulających i nasennych. Pozna m.in. zagadnienia związane z wartością energetyczną składników pokarmowych, działaniem roztworów buforowych czy z zastosowaniami chromatografii i elektroforezy.
Zbiór składa się pięciu rozdziałów oraz aneksu. Rozdziały zawierają zadania interdyscyplinarne, które zostały pogrupowane w rozdziały kolejno zatytułowane: "Nazwy i struktury", "Kwasy karboksylowe i aminy oraz ich pochodne", "Aminokwasy, cukry i ich pochodne", "Ciągi reakcji chemicznych", "Chemia i medycyna", na końcu dołączono dwa aneksy: 1. "Analiza konformacyjna cząsteczek" i 2. "Typy i mechanizmy reakcji chemicznych".
W tej części zbioru zawarto typowo maturalne, zaawansowane i interdyscyplinarne zadania skonstruowane na bazie rozszerzonych zagadnień z obszaru chemii organicznej. Znaleźć tu można wiele zadań z działów, które sprawiają uczniom sporo trudności takich, jak: mechanizmy reakcji chemicznych, stereochemia, analiza konformacyjna, kinetyka i szybkość reakcji czy podstawy analizy struktury związków organicznych.
Rozwiązując te zadania uczeń ma nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale przede wszystkim nabywa nową i szerszą wiedzę z zakresu wielu tematów chemicznych omawianych w szkole.
Przykładowe odpowiedzi oraz rozwiązania zadań wraz z uwagami są dostępne w plikach pdf w Internecie. Można je pobrać ze strony www.tutor.torun.pl. Na Facebooku działa grupa "Chemia z Tutorem" – można w ramach jej działalności konsultować rozwiązania zadań oraz swoje chemiczne problemy.

Tutor
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-895-6378-1

Liczba stron: 256

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...