Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu.

Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu.

39,90 zł

2313

 

Wyjątkowa publikacja dla wszystkich miłośniów legend! To 11 historii dotyczących dawnych wierzeń i zabobonów obecnych na ziemiach polskich.

Jakub Bobrowski i Mateusz Wrona oddają w ręce czytelników książkę zatytułowaną „Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu”. Jest to zbiór opowiadań ludzi zebranych podczas szlacheckiej gościny. Ich tematyka odnosi się do dawnych wierzeń pochodzących z czasów, kiedy praktykowana na ziemiach polskich religia chrześcijańska pełna była jeszcze rytuałów pochodzących z czasów pogańskich. Obydwa te światy spotkały się w fabułach zebranych tekstów. Ich źródłem były treści oryginalnych staropolskich podań, które odświeżone i wzbogacone charakterystyczną dla autorów przejrzystą narracją, stanowią o wyjątkowości niniejszej publikacji. Każdy miłośnik legend przeczyta ją jednym tchem i nie sposób będzie mu się od niej oderwać.

"Świat wydawał się cichy, spokojny i senny, lecz skryte gdzieś czarty biesy i zjawy czyhały już na kolejne ofiary."

Bosz
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-6396-6

Liczba stron: 144

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Karol

Czarty, biesy, zjawy.

Książka dla miłośników legend, mrocznych opowiadań i nuty tajemniczości. Książka to prawdziwa dawka wiedzy na temat wierzeń pradawnych Słowian, pogańskich rytuałów oraz religii chrześcijańskiej. Polecam, wartościowa pozycja.
Alina Rebik

Polecam

Świetna książka!! Niesamowity klimat stworzony przez autorów. Wiele nawiązań do historii sprawiają, że pozycja jest autentyczna, a także bardziej tajemnicza i mroczna. Bardzo ciekawa, czytałam z wielką przyjemność :)
Julita

Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu.

Idealna na prezent! :) Zabobony, przesądy, zielarstwo, słowiańskie wierzenia przeplatają się z relgią chrześcijańską.  W jedenastu opowiadaniach zawarte są,  nierzadko, pełne grozy opowieści.
Naprawdę ciekawa pozycja! Polecam :)
Cena pakietu

94,80 zł

5607

Cena pakietu

84,80 zł

5007

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...