Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czas czarnych luster. Kapłan Wiedzy. Tom 3

Krzysztof Kotowski

Czas czarnych luster. Kapłan Wiedzy. Tom 3

7.0

(269 ocen) wspólnie z

28,58

 

Bohaterowie serii „Kapłan” powracają, by wreszcie odkryć prawdę, nawet jeśli okaże się… niewyobrażalnym koszmarem.

Kolejne spotkanie z bohaterami cyklu powieści o Kapłanie Wiedzy – tajemniczym byłym duchownym o nadzwyczajnych zdolnościach, obdarzonym tak zwaną absolutną pamięcią wsteczną oraz niewytłumaczalną dla przeciętnego człowieka „wiedzą pokoleń”.

Krzysztof Lorent - były ksiądz, obdarzony niezwykłym darem „absolutnej pamięci wstecznej”, zwany Kapłanem Wiedzy - oraz Haiku, czyli była zawodowa zabójczyni, niegdyś na usługach Aurelitów, dziś wspólniczka Kapłana, przez przypadek ratują życie tajemniczemu chłopcu: Yovicie. Jak się okazuje, dziecko kryje w sobie wiele tajemnic, w tym tę najważniejszą – jest śmiertelnym zagrożeniem dla pewnej bardzo potężnej i jednocześnie wyjątkowo groźnej grupy ludzi. Uciekając przed wrogami – starającymi się za wszelką cenę unicestwić Yovitę – Kapłan i Haiku zostają zwabieni na wyspę Sentinelczyków na Morzu Andamańskim. To jedyne miejsce na Ziemi, w którym nigdy nie pojawił się cywilizowany człowiek. Gdy doktor Aleksandra Sambierska i profesor Bogdan Wilecki próbują odnaleźć zaginionych przyjaciół, okazuje się, że z chwilą pojawienia się na wyspie Kapłan, Haiku, Yovita oraz towarzyszący im ekscentryczny naukowiec – zniknęli bez śladu.

Gdy profesor dociera do legendarnej Błękitnej księgi, ukrywanej przez setki lat przez Aurelitów, znajduje dowód na to, że na wyspie istnieje wybudowane miliony lat temu przez nieznanych przybyszów przejście do innego wymiaru czasu. W jego wnioski nikt nie chce jednak uwierzyć…

5Why Promotion
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-961-2415-9

Liczba stron: 340

5Why Promotion

Cena detaliczna: 42,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...