Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

DMZ Strefa zdemilitaryzowana Tom 2

Brian Wood

DMZ Strefa zdemilitaryzowana Tom 2

7.1

(18 ocen) wspólnie z

119,99

 

Drugi tom przygód Matty’ego Rotha, młodego korespondenta wojennego, w rewelacyjnej serii „DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana”.
Antyestablishmentowe powstanie amerykańskich klas średnich przekształciło się w drugą wojnę secesyjną, która spustoszyła cały kraj. Najbardziej ucierpiał Nowy Jork, gdzie obie strony konfliktu usiłowały bezskutecznie przejąć kontrolę nad wyspą Manhattan. Mieszkańcy tej części miasta nie poddali się ani rebelianckim Wolnym Stanom, ani siłom rządowym, co doprowadziło do uznania wyspy za DMZ, czyli strefę zdemilitaryzowaną.
Matty Roth trafił do DMZ z ekipą telewizyjną. Miał być asystentem znanego dziennikarza, ale kiedy po dramatycznym wypadku śmigłowca uznał, że jego szef nie żyje, sam zaczął nadawać korespondencje ze strefy. Pokazał, jak żyją ludzie na Manhattanie i zdobył zaufanie opinii publicznej. Dzięki wpływowemu ojcu mógł opuścić DMZ. Pozostał tam jednak, aby jako robotnik budowlany zinfiltrować firmę Trustwell Inc., która zdobyła lukratywny kontrakt rządowy na odbudowę dzielnicy. Roth nabrał podejrzeń, że sprawa nie jest tak prosta, jak się wydawało. Czy jest gotowy na to, co odkryje? Jak daleko będzie musiał się posunąć, by się tego dowiedzieć?
Autorem scenariusza „DMZ” jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak „Ludzie Północy”, „The Couriers”, „The Massive”, „Star Wars”, „Conan The Barbarian”, „Lord of the Rings” i „X-Men”. Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii „Ludzie Północy”.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-9627-8

Tytuł oryginalny: DMZ

Liczba stron: 416

Format: 17.0x26.0cm

Cena detaliczna: 119,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...