Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dusza wojownika MMA

Filip Wolański

Dusza wojownika MMA

7.2

(5 ocen) wspólnie z

29,24

 

„Dusza Wojownika…” jest wywiadem rzeką, w którym zawodnik MMA
opowiada nie tylko o sportach walki. Z rozbrajającą szczerością mówi o swoim życiu prywatnym, a także własnym spojrzeniu na świat.

Filip Wolański łamie stereotypy i wyobrażenia czytelnika na temat idei walki. Łączy w sobie dwa światy: agresywnego zawodnika sportów walki oraz łagodnego mentora treningu indywidualnego i to niekoniecznie sportowego. Z całą pewnością książka ta powinna się stać lekturą obowiązkową młodych ludzi marzących o karierze sportowej. Z drugiej strony, największą korzyść może przynieść osobie nieśmiałej i nie wierzącej w siebie, gdyż porównania sportu i codziennego życia są w niej ewidentne i łatwo przyswajalne.
Po przeczytaniu książki nabiera się pewności, że można wiele osiągnąć w każdej dziedzinie, zapożyczając ze sportu techniki radzenia sobie ze stresem, przeciwnikiem, konkurentem, a nawet z własnymi blokadami. Jednak chyba największą wartością książki jest jasny przekaz jej autora i zarazem bohatera, że twardy świat materii i subtelny świat ducha nie stoją ze sobą w sprzeczności. Czytelnik sam może się o tym przekonać, przemyśleć wskazówki i zastosować we własnym życiu. Oto jedna z takich inspiracji:
Sukces przyjdzie wtedy, kiedy poznamy siebie. Jeśli tego nie wiemy, to błądzimy, jak we mgle.

Książka „Dusza Wojownika…” jest opowieścią o drodze najeżonej trudnościami i wyzwaniami. Mimo tego czyta się ją lekko, dzięki optymizmowi i błyskotliwości spostrzeżeń autora. Można śmiało powiedzieć „bohatera nowych czasów”, jednoczącego to, co pozornie sprzeczne, który w świecie bylejakości i małostkowości, ma odwagę walczyć o siebie.

New Space
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-10-24

ISBN: 978-83-660-3405-1

Liczba stron: 194

Format: 12.2x20.4

Cena detaliczna: 44,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...