Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Exchange Traded Funds (ETF) Nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych

Wioletta Nawrot

Exchange Traded Funds (ETF) Nowe produkty na rynku funduszy inwestycyjnych

49,00

 

Fundusze Exchange-Traded Funds (ETF) są jednym z najmłodszych produktów na rynku instytucji wspólnego inwestowania, który stanowi alternatywę w stosunku do bezpośredniej inwestycji w akcje lub pośredniej alokacji kapitału w fundusze inwestycyjne otwarte. W początkowym okresie funkcjonowania (fundusze te powstały w 1993 r. w Stanach Zjednoczonych) ETF miały marginalne znaczenie dla rynku funduszy inwestycyjnych. Jednakże jego dynamiczny rozwój na świecie na przestrzeni ostatnich 20 lat spowodował znaczne zróżnicowanie oferty funduszy inwestycyjnych, co przełożyło się na wzrost zainteresowania inwestorów produktami, które pod względem osiąganych wyników inwestycyjnych przewyższały fundusze inwestycyjne otwarte. Jednym z takich produktów stały się fundusze ETF.

(…) Wioletta Nawrot przedstawia znaczenie funduszy ETF, które poprzez swoje zalety, w tym wykorzystanie szerokiego wachlarza narzędzi do analizy walorów dobieranych do ich portfeli, co stanowi o ich dywersyfikacji, brak opłat za zarządzanie powierzonym kapitałem, a także wysoką płynność, przyciągają coraz większą uwagę inwestorów i stają się coraz ważniejszym elementem rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych na świecie, co w przyszłości może dotyczyć również rynku polskiego. Opracowanie sytuuje się zatem w nurcie najbardziej aktualnych i najważniejszych zagadnień, związanych z perspektywami rozwoju polskiego rynku funduszy inwestycyjnych, biorąc pod uwagę wzrost ilości i różnorodność oferowanych na nim produktów, a także potrzebę zaspokajania coraz bardziej wyrafinowanych gustów inwestorów.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-600-8989-7

Liczba stron: 312

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...