Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gad Spowiedź klawisza

Paweł Kapusta

Gad Spowiedź klawisza

39,90 zł

2376

 

Więzienne życie z perspektywy strażników. Ludzi, którzy każdego dnia, latami – pilnują sprawców okrutnych przestępstw.
Autora pozwala wypowiedzieć się klawiszom, zwanym w więziennej gwarze gadami. Oddziałowi, wychowawcy, dowódcy zmian, dyrektorzy – wszyscy mówią o ranach, które do końca życia zostają na psychice. O szokujących wydarzeniach, które mają miejsce każdego dnia i codziennych spotkaniach z bandytami, których nikt z nas nie chciałby spotkać na ulicy.
Kapusta odwiedza zakłady karne, rozmawia, szuka dziur w całym systemie. W machinie, w której przestępcy mają często więcej przywilejów niż klawisze. W której resocjalizacja jest równoznaczna z dodatkowymi przepustkami. W machinie, która – według funkcjonariuszy – tworzy nowych przestępców, a nie ich „naprawia”.
Bohaterowie książki mówią wprost: więźniowie są bici, przemyt i nielegalny handel kwitną, a kontakty seksualne strażników z więźniami są na porządku dziennym.
Książka, którą określić można mianem brudnej, wulgarnej, obrzydliwej i szokującej. I każde z tych określeń będzie opisywało ją idealnie. Bo pokazuje to, co najważniejsze: prawdę.

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-803-2382-7

Liczba stron: 272

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Damian Kubiak

Mooooocna!

Polecam każdemu, komu wydaje się, że w więzieniu świetnie się żyje - dach nad głową, jedzenie, odpoczynek. Tak by się mogło wydawać - a prawda jest brutalnie inna. Bicie, walka o każdy dzień. Podziwiam ludzi, którzy w takich warunkach pracują - całą obsługę, klawiszy - nie wiem, jak wytrzymują psychicznie tak wielkie obciążenie. Książka mocna, bardzo mocna, ale też bardzo potrzebna.
Faustyna C.

Prawdziwa

Szczera prawda, niczym nie zabarwiona, bez koloryzowania i sztucznego rozdmuchiwania. Prawda, która broni się sam. Opowieść o tym, jak jest za kratami, czego doświadczają zarówno więźniowie, jak i osoby, które harując za marne grosze, każdego dnia ich pilnują. Brutalna i okrutna, ale jakże prawdziwa.
Franciszek Bajzel

Brak słów

Brutalna, wulgarna, prawdziwa. Dosłownie mnie zmiotła i jeszcze długo nie będę w stanie się otrząsnąć.
Cena pakietu

89,80 zł

5370

Cena pakietu

79,80 zł

4770

Cena pakietu

79,80 zł

4770

Cena pakietu

84,80 zł

5070

Cena pakietu

79,80 zł

4770

Cena pakietu

79,80 zł

4770

Cena pakietu

79,80 zł

4770

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...