Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Głosy Pamano

Jaume Cabré

Głosy Pamano

8.1

(1769 ocen) wspólnie z

28,70

Piękna powieść o potędze zła i o cenie, jaką trzeba zapłacić za poszukiwanie prawdy

Historia zdradzonej miłości i uczuć zdolnych poruszyć słońce i gwiazdy. Opowieść o niewysłanych listach i pojedynku dwu niezwykłych kobiet…

„Głosy Pamano" to rozpisana na wiele instrumentów symfonia, w której swoje partie mają także przemytnicy i partyzanci, wątpliwi święci i bezwzględni karierowicze. Nawet kot, który wie wszystko, ale rzadko się tą wiedzą dzieli.

Pewnego dnia Tina, cicha nauczycielka, udaje się do niewielkiej wioski, by zrobić zdjęcie szkoły przeznaczonej do rozbiórki. Za tablicą w jednej z klas znajduje pudełko, a w nim długi list. Jak się okaże, nigdy nie dotarł on do adresata.

Tina zaczyna zgłębiać historię miasteczka, znajduje świadków wydarzeń sprzed lat. Ujawnia historię o partyzantach, faszystach i anonimowych bohaterach, których życie zniknęło w mrokach niepamięci. Nie zdaje sobie sprawy, że zbudzi uśpione od lat namiętności, nienawiść i pragnienie zemsty…

Przetłumaczone na trzynaście języków „Głosy Pamano" sprzedano w ponadmilionowym nakładzie. Dzięki nim Jaume Cabré stał się pisarzem światowego formatu.

Jaume Cabré od lat uznawany jest za najwybitniejszego pisarza katalońskiego. Po wydaniu w 2011 roku znakomitej powieści „Wyznaję", mówi się o nim jako o jednym z najważniejszych pisarzy europejskich.
Paradoksalnie, jest bardziej ceniony w Europie niż w rodzinnej Katalonii. W Niemczech sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy jego książek, we Włoszech, Francji czy Holandii - dziesiątki tysięcy.

Marginesy
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-63656-25-6

Tytuł oryginalny: Les veus del Pamano

Liczba stron: 656

Marginesy

Format: 235x145

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Anna Sawicka

Film promujący książkę

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...