Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gospodarka za 100 lat Najważniejsi ekonomiści przewidują przyszłość

Ignacio Palacios-Huerta

Gospodarka za 100 lat Najważniejsi ekonomiści przewidują przyszłość

5.4

(18 ocen) wspólnie z

55,91

 

Wszyscy wiemy, że życie nie trwa wiecznie. Ta ciężka do zniesienia świadomość, że na pewno kiedyś się skończy, sprawiła, że zacząłem rozmyślać nad bardziej odległą przyszłością dopiero kilka lat temu. Całkiem niedawno w pełni do mnie dotarła i stała się wyraźna, krystalizując się zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy jest jeszcze ciemno. Jak będzie wyglądał ten świat, kiedy mnie już nie będzie? (…) w mojej głowie pojawiło się pytanie: jak będzie wyglądał świat za sto lat? Od tej chwili nie mogłem przestać o tym myśleć. Ze wstępu Autora Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądał świat za sto lat, Ignacio Palacios-Huerta rozpoczął u światowej sławy ekonomistów. Książka stanowi zbiór esejów laureatów ekonomicznego Nobla i Medalu Johna Batesa Clarka: Roberta M. Solowa, Alvina E. Rotha, Roberta J. Shillera, Angusa Deatona i Darona Acemoglu. Wśród autorów są również: Avinash K. Dixit z Princeton, Edward L. Glaeser i Martin L. Weitzman z Harvardu, John E. Roemer z Yale i Andreu Mas-Colella z barcelońskiego Pompeu Fabra. To interesująca podróż w przyszłość. Ignacio Palacios-Huerta jest profesorem zarządzania, wykładowcą na London School of Economics. Wcześniej związany był również z Uniwersytetem Brown, Uniwersytetem Chicagowskim oraz Tuck School of Business w Dartmouth College. Autor wielu naukowych artykułów i kilku książek.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-012-0946-9

Tytuł oryginalny: In 100 Years. Leading economists predict the future.

Liczba stron: 254

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...