Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Grzesznik. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 3

Tess Gerritsen

Grzesznik. Cykl Rizzoli / Isles. Tom 3

7.6

(6907 ocen) wspólnie z

29,90

 

Detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles w kolejnym tomie cyklu zekranizowanego przez telewizję TNT!

Ciemna strona ludzkiej natury i niebezpieczne sekrety – Gerritsen w najlepszej formie.

W murach klasztoru w Nowej Anglii zostaje popełniona makabryczna zbrodnia, której ofiarami są dwie zakonnice – jedna martwa, druga ciężko ranna. Brutalny atak wydaje się pozbawiony motywu, a starsze siostry zakonne nie są w stanie pomóc policjantom prowadzącym śledztwo.

Ale sekcja zwłok martwej kobiety, przeprowadzona przez doktor Maurę Isles, przynosi szokującą informację: dwudziestoczteroletnia siostra Camille, jedyna nowicjuszka zakonu, wydała na świat potomstwo, zanim została zamordowana.

Potem niepokojąca sprawa przybiera kolejny wstrząsający obrót, gdy inna kobieta zostaje znaleziona zamordowana w opuszczonym budynku, a jej ciało jest okaleczone nie do poznania. Isles i detektyw Jane Rizzoli wpadają na trop, który łączy te straszliwe rzezie. Gdy dawno pogrzebane tajemnice wychodzą na światło dzienne, Maura Isles odkrywa, że sprawa dotyczy jej osobiście…


Gerritsen ma wyobraźnię, która pozwala jej odmalować czeluści ludzkiej duszy tak mroczne i przerażające, że nawet Edgar Allan Poe i H.P. Lovecraft wydają się przy niej niewiniątkami.


„Chicago Tribune”

Albatros
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-673-3890-5

Liczba stron: 368

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...