Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gwiezdne Dzieci

Joanna Malinowska

Gwiezdne Dzieci

8.1

(16 ocen) wspólnie z

48,00

 

Czasami gnamy przed siebie na oślep, nie wiedząc dokąd i dlaczego. Bo przecież każdy tak robi, taka jest moda. Są jednak tacy, którzy czasem zatrzymują się na chwilę i pytają sami siebie: po co to robimy? Dokąd zmierzamy? Jaki jest cel? Skąd przybyliśmy?
I nagle okazuje się, że ślepe podążanie przed siebie wcale nie jest pociągające. Gdzieś na krawędzi umysłu, niczym w porannej mgle, zaczyna krystalizować się myśl, że cel tego wszystkiego jest jednak inny, a duszy w końcu udaje się choć przez chwilę zagłuszyć ego. Ci, którzy choć trochę zwolnią, zaczynają zauważać niebo i gwiazdy nad nimi, ale także to co Tu i Teraz. Powoli odkrywają dawne tęsknoty i istotę wrażliwości, którymi pragną podzielić się z drugim człowiekiem. Z głębi serce wypływać zaczyna im światło, które rozświetla mrok. Ich Siła pochodzi ze Źródła, a przewodzi im Dusza. Nazywają ich „Gwiezdnymi Dziećmi” lub „ Anielskimi Posłańcami”.

To właśnie o tym opowiada powieść Joanny Malinowskiej. Dzięki utrzymaniu jej w baśniowym stylu przemawia bardziej niż wiele filozoficznych rozważań, sprawiając że do życia budzą się najgłębsze pragnienia naszej duszy. Niechaj zatem wybrzmiewa ta świetlista muzyka! Za jej dźwiękami podążajmy, aby odnaleźć własną drogę i nasze Tu i Teraz.

New Space
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-947-6111-0

Liczba stron: 148

Format: 12.9x21.0

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...