Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Inwazja

29,99 zł

1499

 Akcja toczy się we współczesnej Polsce, opisuje losy Romana – byłego żołnierza wojsk specjalnych, uczestnika licznych misji zagranicznych, Danuty, kobiety kochającej luksusowe życie, która bardzo ciężko pracuje i jest w pełni uzależniona od ojca tyrana oraz Michała – bezrobotnego historyka, posiadającego własną rodzinę. Bohaterowie nie mają ze sobą nic wspólnego, aż do czasu, gdy los splata ich ze sobą w momencie gdy ich kraj znajdzie się w stanie wojny – co odmieni ich życie diametralnie. Co było przyczyna inwazji? Gdzie podziali się nasi sojusznicy? Jakie przesłanki kierowały Putinem, by zaatakować Polskę? Wszystkiego dowiemy się od Wojtka Miłoszewskiego, który udziela tych odpowiedzi w swej debiutanckiej powieści.

WAB
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-280-4802-7

Liczba stron: 512

Cena katalogowa: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...