Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kamyki ze stawu Ponadczasowe opowieści o mądrości duchowej

Paramahamsa Prajnananananda

Kamyki ze stawu Ponadczasowe opowieści o mądrości duchowej

7.5

(4 oceny) wspólnie z

43,90

 

Opowiadania są naszą najstarszą forma komunikacji. Stosuje się je do informowania, przekonywania, przekazywania wartości, do dzielenia się historią i przekonaniami, do świętowania kultury i tradycji i najważniejsze, by nauczać zabawiając i angażując czytelnika. Opowiadania mają moc, ponieważ ukazują nam w barwnych, opisowych slajdach, że mądrość można odnaleźć w codziennych rzeczach i sytuacjach, i w zwyczajnych ludziach.

Wiele opowiadań z tej kolekcji jest znane od wieków i były przekazywane poprzez narrację ustną i pisaną z pokolenia na pokolenie. Paramahamsa Prajnanananda harmonijnie stapia te opowiadania w swoje rozprawy, jako potężny środek przekazu wiedzy duchowej w prostej formie. Zebraliśmy wiele opowiadań, które są genialne w swej prostocie i głębokie w swym przekazie. Są one błyszczącymi kamykami wygładzonymi do gładkości wielokrotne opowiadanie, które podkreślało kluczowe wartości, wymagane do zapamiętania i rozwijania przez duchowych poszukujących. Każde opowiadanie zakończone jest wiadomością podkreślającą esencję, którą czytelnik może wynieść z jego treści dla siebie.

Oczywiście, sam proces czytania opowiadania jest bardzo osobisty i każdy czytelnik odniesie zupełnie inne doświadczenie oparte na swoim indywidualnym podejściu i punkcie widzenia. W rzeczywistości, te opowiadania są takie, że każde ponowne ich przeczytanie może wnieść kolejne warstwy zrozumienia. Każdy z tych opowiadań zostało wybrane ze względu na jego istotność dla naszego życia i codziennego zadania życia w świecie jako ludzie godni, z celem i pragnieniem oświecenia. Mam nadzieję, że uznacie je zarówno jako zabawne, jak i użyteczne.

Alfaton
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-929-0315-4

Liczba stron: 400

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 43,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...