Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miecz Attyli

David Gibbins

Miecz Attyli

6.2

(48 ocen) wspólnie z

32,90

 

RZYM UPADŁ. RODZI SIĘ NOWE IMPERIUM…
NADCIĄGA BICZ BOŻY. WASZ ŚWIAT SPŁONIE!
Rok 439. Cesarstwo rzymskie staje w obliczu zagłady. Wandalska nawała w zdumiewającym tempie przetacza się przez Hiszpanię i północną Afrykę. Rzymianie tracą twierdzę w Kartaginie, a to może oznaczać kres ich panowania w basenie Morza Śródziemnego. Jednakże na wschodzie rodzi się nowe, nieporównywalnie większe zagrożenie: barbarzyńska potęga z azjatyckich stepów, plemię najokrutniejszych wojowników, gnanych żądzą podboju - armia Huna Attyli.
Dla grupki rzymskich żołnierzy i tajemniczego mnicha z Brytanii szansa na ocalenie jest jedna. Trzeba wznieść się ponad zepsucie i słabość cesarzy, przywrócić pamięć o dniach chwały rzymskiej armii. Natchnieni duchem walki, gotowi są zrealizować zuchwały plan, lecz droga do zwycięstwa prowadzi przez samo serce ciemności – cytadelę króla-wojownika, najokrutniejszego władcy w dziejach świata. Zbliża się bowiem rozstrzygające starcie, największa bitwa w historii Rzymu, a wygra ją ten, kto dzierżyć będzie najpotężniejszy symbol władzy stworzony ludzką ręką: święty mieczy Attyli.
David Gibbins (ur. 1962) – kanadyjski autor siedmiu przygodowo-historycznych powieści, bestsellerów „New York Timesa” oraz „London Sunday Times”, wydanych w 30 krajach w łącznym nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Z wykształcenia jest archeologiem. Jego hobby to nurkowanie.
Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się powieść Total War: Rome. Zniszczyć Kartaginę.
Oparte na serii gier strategicznych Total War stworzonych przez Creative Assembly i opublikowanych przez SEGA

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-02-17

ISBN: 978-83-781-8667-0

Tytuł oryginalny: Total War. Rome II, The Sword of Attila

Liczba stron: 336

Rebis

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Szymański

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...