Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Muzeum dusz czyśćcowych Opowieści niesamowite

Stefan Grabiński

Muzeum dusz czyśćcowych Opowieści niesamowite

8.1

(306 ocen) wspólnie z

59,90

 

"Muzeum Dusz Czyśćcowych" to zbiór 33 najlepszych, klasycznych opowiadań grozy i weird fiction napisanych przez Stefana Grabińskiego. Antologia ta zawiera przekrój twórczości tego wybitnego polskiego pisarza, wydawanego na całym świecie i stawianego przez wielu literaturoznawców na równi z Edgarem Alanem Poe czy H.P. Lovecraftem. Znajdziemy tu zarówno doskonale rozpoznawalne utwory, takie jak "Demon ruchu", "Maszynista Grot" czy "Kochanka Szamoty", jak i mniej znane, ale nie mniej godne uznania np. "Saturnin Sektor". Wyboru opowiadań do zbioru dokonał pisarz i tłumacz literatury klasycznej Maciej Płaza, który jest także autorem obszernego posłowia przybliżającego sylwetkę i twórczość Stefana Grabińskiego. To ekskluzywne wydanie uzupełnione jest także o wyjątkowo sugestywne i klimatyczne ilustracje Macieja Kamudy.


tekst poprawiony:

Stefan Grabiński: jedyny polski klasyk opowieści niesamowitej. Maszynista widmowych pociągów, mediumista zabłąkanych dusz, geometra przestrzeni między światami. Nikt tak jak on nie potrafił postrzec grozy przyczajonej w prowincjonalnych miasteczkach, w kątach starych mieszkań, pod podszewką zwyczajności. Nikt prócz niego nie poznał demona ruchu, białego wyraka i zabójcy czasu.

Zapatrzony w Edgara Allana Poe, szybko zapomniany, po latach inspirował między innymi Stanisława Lema, ale długo czekał na ponowne odkrycie.

Muzeum dusz czyśćcowych: nowy wybór najlepszych nowel mistrza grozy, ozdobiony stylowymi ilustracjami.

Vesper
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-773-1299-5

Liczba stron: 576

Format: 14.6x21.1

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...