Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Najdroższy banan świata czyli kto wykradł grę z komputera

Ewa Nowak

Najdroższy banan świata czyli kto wykradł grę z komputera

7.7

(9 ocen) wspólnie z

16,64

 

Pełna humoru historia szpiegowska z udziałem Mieszka, Marceliny i Franka (kryptonimy Anakin, Omega i Czternasty), którzy starają się rozwiązać aż dwie zagadki. Czy uda im się odkryć, kto wykradł grę komputerową oraz ile wart jest najdroższy banan świata? Na szczęście młodzi bohaterowie mają doświadczenie – przekazywanie tajnych informacji, śledzenie innych czy działanie pod przykrywką to dla nich nie pierwszyzna. Wyposażeni są także w pełen zestaw odpowiednich materiałów – na przykład lalki w ciąży lub kucyki Pony (bardzo przydatne w pracy szpiega!). Nie ma więc z nimi szans nawet dyrektor czy szkolna psycholożka (czyżby też byli w szajce?). Lepiej uważajcie – z tą grupą operacyjną nie ma żartów. To druga książka z serii Akademia Szpiegów. Sprawdź też inne przygody młodych szpiegów w książce Noga w szufladzie, czyli domowa historia szpiegowska. Musiałem jak najszybciej pozbyć się przesyłki. Operacja „Śluza” przebiegała zgodnie z planem. Mojego łącznika zobaczyłem od razu. Szybko do niego podszedłem. – Anakin melduje wykonanie zadania – powiedziałem Czternastemu i podałem mu „Kumpla”. Między czwartą a piątą kartką przylepiona była mała paczuszka z mikrofilmem. Po chwili do Czternastego podeszła Omega. – Omega melduje wykonanie zadania. – Podała Czternastemu moje etui na telefon. – Omego, Anakinie, zadanie wykonane perfekcyjnie – pochwalił nas Czternasty. Każdemu z nas uścisnął rękę. Lubię, gdy Czternasty nam gratuluje. Dla takich chwil warto żyć. Fragment książki

Czarna Owca
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-814-3481-2

Liczba stron: 100

Format: 14.3x20.0cm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...