Menu

Ewa Nowak

Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada, jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do takich wartości, jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Zadebiutowała w 1997 roku w „Filipince” tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych pt. „100% skuteczności”. Współpracuje z pismami: „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Witch”, „Edukacja Twojego Dziecka”, „Twój Styl”, „Przyjaciółka”, „Filipinka”.
Trzymająca w napięciu historia pewnego pożaru i bohaterskiej akcji strażaków. Hubert jest zły, że jego siostra wie tyle o pracy strażaków, a to przecież on powinien zostać prawdziwym bohaterem. Aby zaimponować kolegom, zabiera ich do starej fabryki, do której nikt nie powinien wchodzić. Niestety, ryzykowne żarty źle się kończą, a w fabryce wybucha pożar. „Czytam sobie” to trzystopniowy program do nauki czytania Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.
Jagna i biały wilk Ewa Nowak Wakacyjne przygody zwariowanej Jagny i jej przyjaciół. Jagna spędza wakacje u babci Basi. Oczywiście, jak to Jagna, ma głowę pełną niewiarygodnych pomysłów. Babcia mieszka w leśniczówce w środku lasu, gdzie co rusz można spotkać różne zwierzęta, a w gęstwinie czają się niespodzianki. W takich okolicznościach nie można się nudzić. Szczególnie gdy ma się dwóch wiernych towarzyszy: brata - Tymka i Adriana - wakacyjnego kolegę. Do tej wesołej ekipy dołącza jeszcze Wiktor. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Wiktor to... wilk. Na dodatek... biały wilk. Co z tego wyniknie? Jakie przygody ich spotkają? Czy nie wpadną w żadne tarapaty? Dołącz do Jagny i jej przyjaciół! Sprawdź, jak mijają im wakacje wśród przyrody i zwierząt oraz poznaj z nimi tajemnice, jakie skrywa las. Więcej przygód Jagny przeczytasz w książce Jagna i ekowyzwania. Książka dla dzieci w wieku 9+
Publikacja składa się z dwóch części: Kart pracy, przygotowanych zgodnie z podstawą programową, wspierających realizację treści nauczania – wymagań szczegółowych z III etapu edukacyjnego, Zadań maturalnych, służących kształceniu umiejętności zapisanych w wymaganiach egzaminacyjnych. Karty pracy dotyczą zagadnień i lektur literatury lat 1945–1989 z zakresu podstawowego i rozszerzonego. Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy, przypominający problematykę poznanych w szkole utworów literackich, oraz polecenia do niego, służące kształceniu umiejętności wydobywania informacji oraz wnioskowania. Karta B dotyczy lektur wskazanych w podstawie programowej i akcentuje związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury, zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę oraz znajomość kontekstów. Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania). Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zwierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w kartach dla zakresu podstawowego. Zarówno materiał dla zakresu podstawowego, jak i dla zakresu rozszerzonego wieńczy karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie). Łączy się ona z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia. W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur wskazanych w podstawie programowej: dla zakresu podstawowego: m.in. Albert Camus, Dżuma, George Orwell, Rok 1984, Wiesze Mirona Białoszewskiego, Jarosława Marka Rymkiewicza, Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka, Sławomir Mrożek, Tango, Marek Nowakowski, Raport o stanie wojennym, Antoni Libera, Madame czy Olga Tokarczuk, Profesor Andrews w Warszawie dla zakresu rozszerzonego: Tadeusz Konwicki, Mała apokalipsa, opowiadania Jorge Luisa Borgesa, Sławomira Mrożka, eseje Jerzego Stempowskiego, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego czy Zbigniewa Herberta Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów. Poprawność udzielonych odpowiedzi można sprawdzić w pliku znajdującym się pod kodem QR. Zadania maturalne są zgodne z wymaganiami egzaminacyjnymi 2023–2024 dla zakresu podstawowego i składają się z dwóch części: Język polski w użyciu Test historycznoliteracki Część Język polski w użyciu zawiera dwie wiązki zadań. Każda wiązka jest skonstruowana wokół dwóch tekstów podejmujących ten sam temat i kończy się notatką syntetyzującą. Zadania mają charakter otwarty i zamknięty. Część Test historycznoliteracki zawiera dwa testy sprawdzające znajomość epok literackich poznanych w klasach 1–4. Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów. Poprawność udzielonych odpowiedzi można sprawdzić w pliku znajdującym się pod kodem QR.
Nie wszyscy uczniowie mają szczęście – niektórych uczy pani Nudzińska, najnudniejsza osoba w całej szkole. Nie zasnąć na jej lekcji to wielka sztuka. Jednak po wakacjach w klasie zjawia się nowa nauczycielka, a uczniów czeka wielka niespodzianka – a właściwie cała seria dziwacznych niespodzianek! Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Szesnastoletni Alek przeżywa okres buntu. Potwierdzenia własnej wartości szuka głównie w oczach płci przeciwnej, co prowadzi do kontaktów z wieloma dziewczynami. W końcu chłopak całkowicie się gubi w swoich uczuciach. Wplątuje się w niezręczne sytuacje, a zarazem traci poczucie bezpieczeństwa, bo rozpada się jego rodzina. Czy Alkowi uda się wyjść na prostą i zrozumieć, co jest w życiu ważne? Dla wielu młodych ludzi okres dorastania jest trudny. Emocje, których nie potrafią nazwać, skomplikowane relacje towarzyskie, narastająca potrzeba buntu – to wszystko sprawia, że nastolatki gubią się w swoich potrzebach. Książki Ewy Nowak pomagają odnaleźć się w świecie i budować swój własny system wartości.
Marlena straciła rodziców, gdy była dzieckiem, a jej rodzina toczyła długi spór o to, kto powinien ją wychowywać. Sąd wydał wyrok, ale rodzina podzieliła się opieką po swojemu. To dlatego Marlena żyje w wielkim rozdarciu: połowa jej serca jest w Polsce, przy ukochanym dziadku, połowa w Kanadzie – u wujków. Strata rodziców odcisnęła piętno na całym życiu Marleny. To silna, ale jednocześnie subtelna, bardzo wrażliwa dziewczyna, która wciąż musi dokonywać trudnych wyborów. Na naszych oczach staje na progu dorosłego życia i ze wszystkich sił próbuje sobie go nie zepsuć już na starcie. Często młodzi ludzie przekonani są, że muszą radzić sobie sami, a ich problemy są nie do rozwiązania. Dzięki „Błahostce i kamykowi” zrozumieją, że w pobliżu zawsze znajdzie się ktoś życzliwy, kto pomoże im radzić sobie z trudnymi sytuacjami.
Jacek to nieśmiały i wrażliwy, ale jednocześnie zadziorny chłopak z rozbitej rodziny. Emilka jest oczkiem w głowie rodziców, ma przejąć rodzinny interes i kontynuować wielopokoleniową tradycję. Chłopaki dziewczyna wpadają na siebie przypadkiem. Spragnieni ciepła i akceptacji, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia… Niestety rodzice Emilki nie chcą zaakceptować wyboru córki. Gdy tylko nadarza się okazja, zabraniają jej kontaktów z Jackiem, wciąż powtarzając, że to chłopak nie dla niej, i upierając się, że robią to dla dobra córki. Czy miłość nastolatków zniesie taką próbę? W jakim stopniu rodzice mogą ingerować w życie i wybory własnych dzieci? Jak bardzo te wybory mogą zaważyć na ich losie? Poruszająca opowieść o miłości, akceptacji, zwątpieniu I trudnym wkraczaniu w dorosłe życie.
Książka dla wszystkich kochających zwierzęta. Główna bohaterka Majka cierpi na chorobliwe zadręczanie się. Mimo że jak ognia unika wszystkiego, co niebezpieczne, przypadkowo zostaje dotkliwie pogryziona przez małpkę w cyrku. Nie wiadomo, czy Majka odzyska pełną sprawność dłoni, w dodatku utraciła radość życia i zaufanie do zwierząt. Na szczęście spotyka swoje alter ego – dziewczynę, którą chciałaby być, tylko brakuje jej odwagi. Ewa Nowak - autorka wielu powieści dla młodzieży, tym razem pisze nie tylko o ludziach, ale też o zwierzętach. O ich życiu, naszej relacji z nimi, a także o tym, czego możemy się od zwierząt nauczyć.
Jestem Jagna i mam 10 lat. Moja mama jest pilotką samolotów i często nie ma jej w domu. Tata jest lekarzem, którego znają wszyscy w mieście. A! I mieszka z nami jeszcze dziadek Ferdek, który swoje już przeżył. W szkole jak to w szkole – zawsze coś się dzieje. Mój wychowawca pan Burza ciągle ma nowe pomysły i chce, żebyśmy się w nie angażowali. Dlatego zbieramy śmieci, szyjemy torby ze skrawków materiałów albo składamy ekozobowiązania. Aż sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie. Ostatnio do mojej klasy dołączył Tymek – chłopiec, o którym tata zapomniał. Chciałabym się z nim zaprzyjaźnić, szczególnie że nie mam rodzeństwa. Poznaj Jagnę – przebojową, otwartą i życzliwą dziewczynkę, której perypetie zachwycą nie tylko młodych czytelników. Jagna i ekowyzwania to zabawna i wciągająca książka, która porusza ważne tematy, a przy okazji pokazuje, jak można działać proekologicznie.
Trzydzieści niesamowitych dni ze wschodnimi krajobrazami w tle Ewa od lat marzyła, by rzucić wszystko i ruszyć na Wschód: najpierw koleją transsyberyjską dojechać aż do Irkucka, a następnie pójść za ciosem i kolejnymi pociągami przez mongolskie stepy dotrzeć aż do Chin. Udało się i… tak właśnie powstała ta książka! Oto zapis szalonej, trzydziestodniowej wyprawy przez świat wschodnich kultur, odmiennych mentalności i niecodziennych krajobrazów widzianych zza okna rozpędzonego pociągu. W lekki i humorystyczny sposób opowiada o paradoksach życia w Moskwie, nostalgicznym bezkresie mongolskich stepów czy fascynującym chaosie charakterystycznym dla Pekinu, Szanghaju i Hongkongu. Czy ty też dasz się uwieść pełnemu kontrastów Wschodowi? Ewa Nowak - Urodziła się w Warszawie w 1988 roku. Ukończyła studia prawnicze oraz studium prawa rosyjskiego. Współpracuje z producentami spożywczymi z Syberii poprzez import ich unikatowych wyrobów do krajów unijnych. Pasjonatka motocykli – jej kolekcja składa się z ponad dwustu pięćdziesięciu sztuk miniaturowych jednośladów. Podróżniczka – przemierza świat koleją, ponieważ uważa, że w ten sposób lepiej pozna kulturę danego narodu. Miłośniczka tradycji i architektury Wschodu – głównie Rosji, którą stale odkrywa.
Karty pracy dla klasy 3 dotyczą zagadnień i lektur z epok literackich: Młoda Polska Dwudziestolecie Międzywojenne Literatura Wojenna Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów literackich i polecenia do niego, służące kształceniu umiejętności wydobywania informacji oraz wnioskowania. Karta B zawiera tekst kultury inny niż utwór literacki; ta karta akcentuje związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury, zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów. Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania). Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zwierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego. Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia. W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur wskazanych w podstawie programowej: dla zakresu podstawowego: Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara; Wiesze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa czy Jana Lechonia; Stanisław Wyspiański, Wesele; Władysław Stanisław Reymont, Chłopi; Gustaw Herling-Grudziński, Inny świat. dla zakresu rozszerzonego: Gabriela Zapolska, Moralność Pani Dulskiej; Frans Kafka, Proces; Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata; Stanisław Ignacy Witkiewicz, Szewcy. Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.
Szesnastoletni Borys Orkan cierpi na depresję. Środowisko, w którym żyje, dostarcza chłopcu wiele miłości i cierpienia - jak to w życiu. Choroba sprawia, że chłopiec zaczyna widzieć swoje życie jedynie jako pasmo niekończącej się udręki. Samobójcza śmierć sąsiada i toksyczna znajomość z poznanym na oddziale psychiatrycznym Miszą prowadzą Borysa do fascynacji samobójstwem. Otoczony rodziną, znajomymi i serdeczną miłością dziewczyny, Borys odpycha wszystkich i z wolna pogrąża się w samotności. Udręczony chorobą, nie widzi już dla siebie wyjścia...
Seria „Czytam sobie” poziom 3 to tytuły stworzone z myślą o dzieciach, które potrafią już samodzielnie czytać, a sama lektura pozwala im rozwijać pasje. To ostatnia, najbardziej wymagająca część z całej serii książek „Czytam sobie”. Lektury zawierają od 2500-2800 słów, a umieszczone w nich ilustracje są w kolorze czarno-białym – po to, by nie rozpraszać małych czytelników i dać im poczucie obcowania z prawdziwą książką. Dodatkowo, by ułatwić dzieciom naukę czytania, w pozycjach z serii „Czytam sobie. Poziom 3” umieszczono słownik trudniejszych słów. Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.
Seria „Czytam sobie” poziom 3 to tytuły stworzone z myślą o dzieciach, które potrafią już samodzielnie czytać, a sama lektura pozwala im rozwijać pasje. To ostatnia, najbardziej wymagająca część z całej serii książek „Czytam sobie”. Lektury zawierają od 2500-2800 słów, a umieszczone w nich ilustracje są w kolorze czarno-białym – po to, by nie rozpraszać małych czytelników i dać im poczucie obcowania z prawdziwą książką. Dodatkowo, by ułatwić dzieciom naukę czytania, w pozycjach z serii „Czytam sobie. Poziom 3” umieszczono słownik trudniejszych słów. Wielogodzinne mordercze treningi, analizowanie gry przeciwnika, mecze sparingowe – wszystko dla kilkunastu minut chwały na boisku. W emocjonującej opowieści z serii „Czytam sobie” Ewa Nowak pokazuje, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca.
Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
„Apollo 11” to opowieść o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu; szczegóły lotu, informacje techniczne i wartka akcja – do przeczytania jednym tchem! Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Kiedy pewnego marcowego dnia kocica Izabela ucieka z domu, Zuzia jest zrozpaczona. Jednak gdy kotka po pewnym czasie wraca, życie mieszkańców małego domku staje na głowie... Połykam strony, trzeci poziom serii "Czytam sobie", to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.
Język polski. Karty pracy. Klasa 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Reforma 2019 Karty pracy dla klasy 2 dotyczą zagadnień i lektur z epok literackich: preromantyzmu, romantyzmu, pozytywizmu. Wśród kart dla zakresu podstawowego znajdują się karty A oraz karty B. Ich materiał pogrupowano chronologicznie. Karta A zawiera tekst naukowy lub popularnonaukowy przypominający problematykę poznanych utworów literackich i polecenia do niego, służące kształceniu umiejętności wydobywania informacji oraz wnioskowania. Karta B zawiera tekst kultury inny niż utwór literacki; ta karta akcentuje związki tekstu literackiego z innymi tekstami kultury, zawiera polecenia sprawdzające szkolną wiedzę i znajomość kontekstów. Nauka o języku została wpleciona w poszczególne tematy z kształcenia literacko-kulturowego (integracja treści nauczania). Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zwierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego. Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia. W kartach pracy zawarto zadania odwołujące się do lektur wskazanych w podstawie programowej: obowiązkowych dla zakresu podstawowego: twórczość Adama Mickiewicza (Oda do młodości, ballady, Romantyczność, Sonety krymskie, liryka, Konrad Wallenrod, Dziady cz. III); twórczość Juliusza Słowackiego (Kordian, Grób Agamemnona, Testament mój); Nie-Boska komedia Zygmunta Krasińskiego, liryka Cypriana Norwida; Lalka i Z legend dawnego Egiptu Bolesława Prusa, Gloria victis Elizy Orzeszkowej, Potop Sienkiewicza, liryka Adama Asnyka; uzupełniających dla zakresu podstawowego: Giaur Byrona, Cierpienia młodego Wertera i Faust Goethego obowiązkowych dla zakresu rozszerzonego: wiersze poetów jezior, Lilla Weneda Słowackiego; utwory Norwida (Bema pamięci żałobny rapsod, Fortepian Szopena, fragmenty Promethidionu i Czarnych kwiatów); Pani Bovary Flauberta, Ojciec Goriot Balzaca. Pod pytaniami i poleceniami pozostawiono miejsce na odpowiedzi uczniów.
Mieszko, Marcelina i Franek – czy raczej Anakin, Omega i Czternasty – powracają! Zespół tajnych szpiegów operacyjnych mierzy się z nowymi wyzwaniami. Tym razem śledztwo prowadzi ich do klubu piłkarskiego, w okolice króla strzelców – Adama Soplińskiego. Wyposażeni w nowoczesne gadżety oraz własną inteligencję muszą odkryć, kto stoi za nieudanymi transferami oraz nagłymi kontuzjami zawodników. Podczas śledztwa każdy jest podejrzany… Odkryj inne przygody młodych bohaterów w pozostałych książkach z serii Akademia Szpiegów – Noga w szufladzie i Najdroższy banan świata, czyli kto wykradł grę z komputera. Książki Ewy Nowak, doświadczonej autorki felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, zapewnią świetną zabawę młodszym (i nie tylko) czytelnikom. Jej twórczość bawi, uczy oraz podpowiada, jak radzić sobie z problemami. Porusza wartości takie jak przyjaźń, miłość, uczciwość i szacunek, doświadczanie dobrych i złych chwil oraz pokonywanie własnych słabości. Z humorem i celnie opisuje rzeczywistość, dotykając uniwersalnych kwestii.
Wydanie Pajączka na rowerze kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Pajączek na rowerze dotyka problemów, z jakimi często spotykają się dzieci - rozpad rodziny, brak oparcia w najbliższych i zrozumienia ze strony rodziców, ale też pierwsza miłość, kłopoty w relacjach z rówieśnikami. Ola i Łukasz - główni bohaterowie - to para dzieci, które mierzą się ze światem dorosłych, muszą też stawić czoła różnym sytuacjom w szkole i na podwórku. Jak sobie poradzą? To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze.
Pajączek na rowerze to historia dzieci, które początkowo się nie lubią, ale szybko okazuje się, że potrafią się porozumieć. Uczucie, które się miedzy nimi rodzi, jest dla nich zupełnie nowe i trudne. Oprócz tego mają mnóstwo innych kłopotów: w szkole, z rówieśnikami, a w domu muszą mierzyć się z rozpadem rodziny, brakiem oparcia w najbliższych i zrozumienia ze strony rodziców. Główni bohaterowie - Ola i Łukasz - muszą nauczyć się radzić sobie w niełatwym świecie dorosłych. Czy im się to uda? To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze i że na miłość nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Polecamy wydanie w serii Kolorowa Klasyka we wspaniałej szacie graficznej, z pięknymi, ciepłymi ilustracjami Katarzyny Śliwińskiej. Estetyczna i trwała twarda oprawa sprawia, że książka będzie idealnie prezentować się na honorowym miejscu w domowej biblioteczce.
Wydanie Pajączka na rowerze kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Pajączek na rowerze dotyka problemów, z jakimi często spotykają się dzieci - rozpad rodziny, brak oparcia w najbliższych i zrozumienia ze strony rodziców, ale też pierwsza miłość, kłopoty w relacjach z rówieśnikami. Ola i Łukasz - główni bohaterowie - to para dzieci, które mierzą się ze światem dorosłych, muszą też stawić czoła różnym sytuacjom w szkole i na podwórku. Jak sobie poradzą? To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze. Wydanie w twardej oprawie gwarantuje trwałość książki i sprawia, że publikacja doskonale prezentuje się na półce!
Pełna humoru historia szpiegowska z udziałem Mieszka, Marceliny i Franka (kryptonimy Anakin, Omega i Czternasty), którzy starają się rozwiązać aż dwie zagadki. Czy uda im się odkryć, kto wykradł grę komputerową oraz ile wart jest najdroższy banan świata? Na szczęście młodzi bohaterowie mają doświadczenie – przekazywanie tajnych informacji, śledzenie innych czy działanie pod przykrywką to dla nich nie pierwszyzna. Wyposażeni są także w pełen zestaw odpowiednich materiałów – na przykład lalki w ciąży lub kucyki Pony (bardzo przydatne w pracy szpiega!). Nie ma więc z nimi szans nawet dyrektor czy szkolna psycholożka (czyżby też byli w szajce?). Lepiej uważajcie – z tą grupą operacyjną nie ma żartów. To druga książka z serii Akademia Szpiegów. Sprawdź też inne przygody młodych szpiegów w książce Noga w szufladzie, czyli domowa historia szpiegowska. Musiałem jak najszybciej pozbyć się przesyłki. Operacja „Śluza” przebiegała zgodnie z planem. Mojego łącznika zobaczyłem od razu. Szybko do niego podszedłem. – Anakin melduje wykonanie zadania – powiedziałem Czternastemu i podałem mu „Kumpla”. Między czwartą a piątą kartką przylepiona była mała paczuszka z mikrofilmem. Po chwili do Czternastego podeszła Omega. – Omega melduje wykonanie zadania. – Podała Czternastemu moje etui na telefon. – Omego, Anakinie, zadanie wykonane perfekcyjnie – pochwalił nas Czternasty. Każdemu z nas uścisnął rękę. Lubię, gdy Czternasty nam gratuluje. Dla takich chwil warto żyć. Fragment książki
"Starałem się – zgodnie z instrukcjami – zapamiętać każde jej słowo i obserwowałem ją pilnie. Śledziłem wszystkie jej ruchy. Nawet wiedziałem, ile cukru wsypała do kawy. Ona też dziwnie mi się przyglądała. Kiedy mama poszła do kuchni dokroić cytryny, tata ziewnął dyskretnie. Zerwałem się z miejsca i już byłem na balkonie. Widziałem, że pani z kontrwywiadu i jej córka podejrzliwie na mnie patrzą, ale nic mnie to nie obchodziło. Po chwili przyszedł tata i zamknął za sobą drzwi na balkon. – Byłem ostatnio w stolicy Burkina Faso – powiedział. Odpowiedziałem, że ja też lubię Wagadugu, i mogliśmy normalnie ze sobą rozmawiać. – Fałszywy alarm. Przed chwilą dostałem informację z centrali, że akcja odwołana. Spisaliście się fantastycznie, Anakinie. Zapytałem tatę, w jaki sposób przekazano mu tę informacje. Powiedział, że im mniej wiem, tym dla mnie bezpieczniej. Szpieg nie zdradza niczego, co nie jest absolutnie konieczne."
1 2
z 2
skocz do z 2