Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oko Dajana Pingpongista

Józef Hen

Oko Dajana Pingpongista

39,00 zł

2263

 

Czerwiec 1967-marzec 1968.
Partia Gomułki oraz Moczara rozpętuje kampanię antysemicką- nazywając ją wojną z „syjonistami”.

Józef Hen pod pseudonimem „Korab” publikuje w paryskiej „Kulturze” opowiadania z cyklu Oko Dajana(1969-1972). Autor zdobywa sławę, jego opowiadania są przekładane na język włoski, francuski, angielski czy niemiecki. Józef Hen zostaje jednak wpisany na czarną listę i dostaje zakaz wyjazdów za granicę.

Czterdzieści lat później w 2008 roku Hen pisze powieść Pingpongista. Nie ma wątpliwości ,że inspiracją literacką dla autora była tragedia Żydów spalonych w Jedwabnem.
Narratorem jest Mike – sędzia z Brooklynu. Przybywa on do Chermiec – podczas okupacji doszło tutaj do zbrodni. Mike usiłował wtedy uratować życie znakomitemu pingpongiście – jednak bezskutecznie.
Po sześćdziesięciu latach od tego okropnego zdarzenia Mike przypomina o tym okropnym wydarzeniu świadkom oraz pozostałym uczestnikom tego zdarzenia, wśród nich jest ksiądz-dręczą go podjęte decyzje, żałuje on tego że nie wykonał księżowskiego zadania i nie przeciwstawił się zbrodni.

Obie książki połączono w jeden zbiór, który porusza bolesny temat antysemityzmu.

Sonia Draga
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-02-13

ISBN: 978-83-811-0680-1

Liczba stron: 346

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Wywiad z autorem

Piotr Sowula

trudna książka

Temat poruszany przez Józefa Hena jest bardzo trudny, jednak jest on zbyt rzadko poruszany. Tematyka Żydowska jest dla większości tematem tabu - tak jak było to kilkadziesiąt lat temu gdy autor dostał czarną kartę. Książkę polecam.
Justyna Miłosz

warto

Jest to już moje kolejne spotkanie z tym autorem, i także tym razem się nie zawiodłam. Opowiadania opisane w książce, mimo że nie są przyjemne to wciągają od samego początku, Józef Hen w świetny sposób ukazuje funkcjonowanie złego świata..
Wiktor Kowal

polecam

Książka idealnie wpasowująca się w dzisiejsze realia, coraz więcej ludzi jest nastawiona negatywnie do narodu Żydowskiego... Autor pokazuje co się dzieje gdy ludzie przestają być ludźmi, gorąco polecam obie opowieści.
Cena pakietu

78,90 zł

4657

Cena pakietu

83,90 zł

4957

Cena pakietu

76,90 zł

4537

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...