Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Podróże z Taaaką rybą

Jerzy Biedrzycki

Podróże z Taaaką rybą

6.0

(1 ocena) wspólnie z

34,90

 

Jerzy Biedrzycki – podróżnik, reżyser, autor i gospodarz popularnego telewizyjnego cyklu TAAAKA RYBA. Objechał z kamerą i wędką niemal cały świat. Zrealizował ponad 700 odcinków programu.

Autor podsumowuje ponad 20 lat programu telewizyjnego, który gościł na różnych antenach, przetrwał wiele zawirowań i utrzymuje nadal bardzo wysoki poziom oglądalności. Zabiera czytelnika w wyjątkową podróż do najodleglejszych zakątków świata. Naszpikowane anegdotami, opowiedziane z gawędziarskim zacięciem ciekawe historie sprawią wielką radość czytającym.

W książce między innymi: początki programu, wyprawy do Kanady, Norwegii, Egiptu, Indii czy na Madagaskar. Ponadto wspomnienia przyjaciół i współpracowników Jerzego Biedrzyckiego, oryginalne przepisy kulinarne, informacje o egzotycznych gatunkach ryb, porady, ciekawostki i mnóstwo zdjęć.

Idealna książka dla fanów programu TAAAKA RYBA i jego twórcy. Z zainteresowaniem przeczytają ją nie tylko zapaleni wędkarze.

Książka podzielona została na rozdziały, z których pierwsze poświęcone zostały programowi telewizyjnemu, a kolejne to opisy poszczególnych wypraw.
Liczne zdjęcia pozwalają wczuć się w klimat opowieści i poczuć to, co opisuje autor.
Na początku książki znajduje się tematyczny spis treści.

“Mam głębokie przekonanie, że kunszt wędkarski i związane z nim warsztatowe tajemnice to nie wszystko, a nawet, rzekłbym, zaledwie coś. Liczą się przecież te drobne nawet chwile, przepełnione dziecięcym zachwytem pięknem natury, poczuciem wolności, ciepłem, przyjaźnią i rozmaitymi przeżyciami, które do nas powracają po latach i nikt nam ich nigdy nie odbierze. One to właśnie odciskają się w pamięci najtrwalej”.
Jerzy Biedrzycki

Publicat
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-245-2123-4

Liczba stron: 128

Format: 170x250mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...