Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pogrzeb na zamówienie

Anthony Horowitz

Pogrzeb na zamówienie

6.7

(138 ocen) wspólnie z

19,34

 

Autor bestsellerowych Morderstw w Somerset powraca!
Zaplanowała własny pogrzeb, ale czy spodziewała się, że wkrótce zginie?
Gdy sześć godzin po ustaleniach w sprawie własnego pogrzebu umiera kobieta, Daniel Hawthorne, były policjant i krnąbrny detektyw, który pilnie strzeże własnych tajemnic, zabiera się do pracy. U swego boku ma niechętnego towarzysza, który po raz pierwszy styka się ze światem prawdziwej zbrodni. Razem spróbują rozwiązać jedną z najbardziej niezwykłych zagadek kryminalnych.
Żaden z nich jeszcze nie wie, że wkraczają na niebezpieczną ścieżkę, krętą i pełną niespodzianek, z których każda ma kolor krwi...
Mocnymi stronami najnowszej powieści Horowitza są intryga i zaraźliwa żywiołowość. - „Daily Telegraph”
Wynosi rozgrywkę na olimpijski szczyt. -„Guardian”
Dodając do urzekającej intrygi kryminalnej typową dla siebie dawkę energii, Horowitz zaciera granicę między faktem a fikcją. - „Financial Times”
Cudownie zabawna, wciągająca i trudna do zdefiniowania. A Hawthorne to intrygująca postać! -„Daily Express”
Horowitz niezaprzeczalnie jest geniuszem budowania intrygi. -„Metro”
Staroświecko-nowoczesna powieść detektywistyczna. Znakomita! -„Nudge”
Wartka intryga, pełna nieprzewidywalnych zwrotów. -„Times”
Pogrzeb na zamówienie to intrygujący labirynt kryminalnej opowieści, od której trudno się oderwać. -„Real Crime Magazine”
Bystrzy czytelnicy, którym po pierwszych paru stronach tej powieści przyjdzie na myśl, że znają rozwiązanie, mogą być pewni, że Horowitz ofiarował im ledwie pierwszy z wielu wspaniałych i cudnie opakowanych prezentów. -„Kirkus Reviews”
Jedna z najlepszych i najbardziej wciągających powieści detektywistycznych tego roku. Satysfakcjonująca na każdym poziomie. - Written by Sime.
Znakomita powieść detektywistyczna, o intrydze pełnej zaskakujących zwrotów, które każą czytelnikowi nieustannie zgadywać, kto jest zabójcą. - NZ Booklovers.
Trzyma się konwencji klasycznego thrillera, a jednocześnie wydaje się nowa i oryginalna. Moim zdaniem to świeża, niewiarygodnie wciągająca lektura, a słowo, którego chcę użyć, brzmi: zachwycająca! - Bibliomaniac.
Jedna z najbardziej oryginalnych książek, jakie zdarzyło mi się czytać. Trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, aż do ostatnich stron zmusza czytelnika do snucia domysłów. Gorąco polecam, i to bez najmniejszego wahania. - Splashes Into Books.
Literacki przysmak od pierwszej do ostatniej strony. - Harriet Devine.
Uzależniająca lektura! Kupujcie, nie zwlekajcie! - Me and My Books.
Wybitnie wciągająca fabuła powieść. Po prostu mnie zachwyciła! - Lavender Books.
Spośród wszystkich powieści, które czytałem, ta oparta jest na najbardziej nietypowej koncepcji. - The Stacked Shelf

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-16

ISBN: 978-83-806-2357-6

Tytuł oryginalny: The Word Is Murder

Liczba stron: 344

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...