Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Portret Marty Robin

Jean Guitton

Portret Marty Robin

5.8

(4 oceny) wspólnie z

29,90

 

MISTYCZKA, KTÓRA PRZEZ KILKADZIESIĄT LAT JAKO JEDYNY POKARM PRZYJMOWAŁA EUCHARYSTIĘ
Marta Robin była prostą kobietą, której filozofowie zazdrościli mądrości. Z równą łatwością rozmawiała ze zwykłymi ludźmi, biskupami i mężami stanu. Jej powołaniem była walka z duchową biedą, złem i grzechem. Z jej inicjatywy powstały wspólnoty Ogniska Miłości, istniejące w ponad czterdziestu krajach.
Jean Guitton w fascynujący sposób opisuje jeden z najbardziej niezwykłych życiorysów w historii Kościoła. To opowieść o kobiecie obdarzonej darem bilokacji i proroctwa, która doświadczała licznych objawień. Nie przyjmowała pokarmu, żyła wiecznością – Ciałem i Krwią Chrystusa.
Jean Guitton – wybitny francuski filozof i teolog katolicki. Zasłynął jaki pierwszy świecki audytor Soboru Watykańskiego II.
Marta Robin, podobnie jak o. Pio, stanowi nie lada wyzwanie. Przywraca wiarę w najprostsze, a często pomijane prawdy Ewangelii.
Wojciech Surówka OP, dyrektor Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie
To książka o próbie zrozumienia duchowego bogactwa Marty przez wybitny umysł, jakim był Guitton. Marta nie lubiła mówić o sobie. Guittonowi udało się jednak usłyszeć odpowiedzi na wiele istotnych pytań.
ks. Sławomir Sosnowski, ojciec Ogniska Miłości w Olszy

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-14

ISBN: 978-83-660-6149-1

Tytuł oryginalny: Portrait de Marthe Robin

Liczba stron: 328

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...