Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przeżyć Moja tragedia na Nanga Parbat

Elisabeth Revol

Przeżyć Moja tragedia na Nanga Parbat

39,99 zł

2612

 

Jedna z najbardziej wyczekiwanych książek o tematyce wspinaczki wysokogórskiej. To historia, która wydarzyła się na oczach milionów internautów.

Po blisko dwóch latach od momentu, gdy Tomasz “Czapkins” Mackiewicz i Elisabeth Revol stanęli na wymarzonym szczycie Nanga Parbat, himalaistka po raz pierwszy opowiada o przebiegu tragicznych wydarzeń. Szczera do bólu mówi o traumie i emocjach, które towarzyszą jej do tej pory.

To miało być ich osobiste, ogromne osiągnięcie. Nie chcieli rozgłosu.

Co tak naprawdę wydarzyło się po zdobyciu szczytu?

W drodze powrotnej Czapkinsa dopadła choroba wysokościowa. Słabł z minuty na minutę. Widział coraz mniej. Zeszli razem około 800 metrów poniżej szczytu. Tam Revol usłyszała: "Jest mi zimno, chcę odpocząć ". To były ostatnie słowa Mackiewicza. W górach został na zawsze.

Elisabeth Revol przeżyła dzięki brawurowej akcji ratowniczej prowadzonej przez himalaistów, którzy w tym czasie uczestniczyli w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 – Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Denisa Urubkę i Piotra Tomalę.

Agora
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-3047-1

Tytuł oryginalny: Vivre. Ma tragedie au Nanga Parbat

Liczba stron: 240

Format: 155x235mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Anastazja Dwulit

Wywiad z autorką

Oliwia Dąbrowska

Świetna

Tutaj nie trzeba wiele mówić. Tę książkę trzeba po prostu przeczytać. Polecam serdecznie.
Mateusz Ostrowski

Przeżyć Moja tragedia na Nanga Parbat

Nie mogę zrozumieć osób, które negatywnie wypowiadają się o Revol. Ta kobieta walczyła z całych sił by pomóc Tomaszowi. Miała poświęcić własne życie? Nie! Zdecydowanie popieram to jak się zachowała. Jest szlachetną, dzielną i niesamowicie odważną kobietą. Bycie himalistą wiąże się z ogromnym ryzykiem. To niczyja wina, że historia ta skończyła się tragicznie.

Książkę zdecydowanie polecam. Jest nafaszerowana emocjami, bardzo trudnymi. Można choć w małym stopniu przeżyć z bohaterami tę tragedię. Polecam gorąco

Kaczorowska Monika

Piękna książka

Jestem wielką fanką gór i himalaizmu. Tym wydarzeniem z 2018 roku żyję do tej pory. Tak strasznie kibicowałam tej parze. Wspaniali, niesamowicie odważni ludzie, którzy są gotowi oddać wszystko za to co kochają najbardziej. Piękna książka, wspaniała postać. Czytało się doskonale. Polecam
Cena pakietu

89,89 zł

5606

Cena pakietu

79,89 zł

5006

Cena pakietu

79,89 zł

5006

Cena pakietu

84,89 zł

5306

Cena pakietu

84,89 zł

5306

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...