Menu

Eliza Piotrowska

Kolejny tom przygód cioci Jadzi, która nigdy nie boi się nowych wyzwań. Tym razem zostaje wolontariuszką na dziecięcym oddziale onkologicznym. Wkracza tam pełna zwariowanych pomysłów i dobrej energii. Nie zawsze jest łatwo, ale udaje jej się obdzielić pogodą ducha i nadzieją zarówno małych pacjentów, jak i ich rodziców.
Ilustrowana i rymowana opowieść o niezwykłej Osobie – MATCE ELŻBIECIE RÓŻY CZACKIEJ, która poświęciła cały swój świat niewidomym. To historia niezwykłego życia: choć naznaczonego cierpieniem, to wypełnionego radością i miłością dla każdego napotkanego człowieka. DOBRZE BYĆ DOBRYM to seria książek o tych, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o ludziach dobrych i szczęśliwych, dla których granice są po to, aby je przekraczać. Dlaczego warto kupić tę książkę? * to idealny prezent dla dziecka w wieku 10-13 lat; * historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci, wychowawcy, nauczyciele języka polskiego, historii; * nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka; * książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla osób z niepełnosprawnością.
Ciąg dalszy przygód cioci Jadzi i jej niezależnie myślącej siostrzenicy. Ciocia Jadzia jest zawsze zadowolona i uśmiechnięta. Ma też niekonwencjonalne pomysły i oryginalnych znajomych, a przepisy na potrawy po prostu wymyśla. Z ciocią Jadzią wszystko jest ciekawe, zabawne, ale też pouczające – nawet oglądanie telewizji, wyprawa do kina czy zwykły spacer. Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków, ale czytający ją dziecku dorosły też nie powinien się nudzić.
Kolejna, dziewiąta już w serii książka, której bohaterką jest mądra i zabawna ciocia, ulubienica dzieci i wzór do naśladowania dla wielu dorosłych. Ciocia Jadzia opowiada historie ze swojego dzieciństwa, które przypadło na czasy PRL-u. Okazuje się, że są to ciekawe, a nawet egzotyczne opowieści, no bo jak tu uwierzyć, że w sklepach często był tylko ocet, a po papier toaletowy ustawiały się długie kolejki? Albo że nie znano komputerów ani telefonów komórkowych, a dzieci większość czasu wolnego spędzały na podwórkach? Spotkanie z ciocią Jadzią jest tym razem odrobinę nostalgiczne, choć jak zawsze pełne humoru.
Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciocia Jadzia też jest dorosła, ale nie rozkazuje dzieciom, za to świetnie je rozumie i zawsze potrafi znaleźć radę. Tomik składa się z dziesięciu dowcipnie napisanych opowiadań zilustrowanych przez autorkę. Książka zdobyła wyróżnienie w VI otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego.
Zwariowana ulubienica dzieci, Ciocia Jadzia, znów zaskakuje! Tym razem wraz ze swoją bratanicą jedzie do Transylwanii, kraju Drakuli. Czeka ich wiele przygód - będą nocować w zamku prababki Brunhildy, zjedzą jajka mrówek transylwańskich i… dowiedzą się czy w zamku straszy. Ich opiekunem będzie Vlad IV, niezwykle tajemniczy majordomus. Ciocia Jadzia i jej bratanica szybko zauważą, że służący coś przed nimi ukrywa...
Ciocia Jadzia ma nową pracę. Została woźną w szkole! Dobrze się składa, bo jej bratanica właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i obecność cioci Jadzi dodaje jej odwagi. Ciocia Jadzia zajmuje się też kotłownią i często przebywa w piwnicy. A tam są rury, w nich pogłos i czasem można poznać szkolne tajemnice, więc ciocia Jadzia jest świetnie zorientowana i czasem może wpływać na bieg wydarzeń... a wtedy wszystko zmienia się na lepsze. Trzecia już książka z ciocią Jadzią w roli głównej skierowana jest do dzieci, które właśnie nauczyły się czytać i same mogą się zapoznać z tymi zabawnymi historyjkami.
Ciocia Jadzia wygrała wycieczkę do Rzymu! Dla trzech osób. Tą trzecią osobą jest Wiktoria, przyjaciółka z podwórka. Przygody zaczynają się już w samolocie, kiedy to wszyscy zakładają kamizelki ratunkowe w obawie przed katastrofą. Ale to na szczęście fałszywy alarm. W Rzymie są zabytki, ale nie tylko. Są też dobre lody, pizza i nowe znajomości. Wycieczka do Rzymu okazuje się bardzo udana, jak zresztą wszystko, w czym macza palce ciocia Jadzia.
Kolejna, dziewiąta już w serii książka, której bohaterką jest mądra i zabawna ciocia, ulubienica dzieci i wzór do naśladowania dla wielu dorosłych. Ciocia Jadzia opowiada historie ze swojego dzieciństwa, które przypadło na czasy PRL-u. Okazuje się, że są to ciekawe, a nawet egzotyczne opowieści, no bo jak tu uwierzyć, że w sklepach często był tylko ocet, a po papier toaletowy ustawiały się długie kolejki? Albo że nie znano komputerów ani telefonów komórkowych, a dzieci większość czasu wolnego spędzały na podwórkach? Spotkanie z ciocią Jadzią jest tym razem odrobinę nostalgiczne, choć jak zawsze pełne humoru.
Wanda Błeńska przeżyła niejedną chwilę strachu. Niejeden raz musiała walczyć z trudnościami (raz musiała się nawet wydostać z paszczy hipopotama). Leczyła chorych na trąd. Mieszała w dzikim kraju. Pomagała wszystkim. Pracowała całymi dniami. BYŁA SZCZĘŚLIWA. Przepis na szczęście Wandy Błeńskiej: 3 łyżeczki delikatności 2 słoiki pracowitości 3 szczypty skromności 6 garści entuzjazmu (by wypłukać życie z marazmu) 8 szklanek miłości I dobra – nieskończone ilości! Ilustrowana rymowana opowieść o Wandzie Błeńskiej, która przez 40 lat leczyła w Ugandzie chorych na trąd. To historia niezwykłego, szczęśliwego, spełnionego życia. Historia inspirująca. Dobrze być dobrym to seria książek o ludziach, którzy nie boją się iść pod prąd, aby pomagać innym. To opowieści o pionierach dobra, ludziach spełnionych i szczęśliwych, prawdziwych Bożych wspólnikach, którzy nie ugną się pod presją byle jakich problemów lub osób, które takie życie przerasta. Dlaczego warto kupić tę książkę? * to idealny prezent dla dziecka w wieku 5-13 lat; * historia jest inspirująca, może stać się powodem ciekawej rozmowy w domu lub w szkole; wykorzystać ją mogą rodzice, dziadkowie, katecheci (np. podczas omawiania tematów misyjnych), wychowawcy, nauczyciele języka polskiego; * nietuzinkowe ilustracje znanej i uznanej autorki Elizy Piotrowskiej rozbudzają wyobraźnię dziecka; * książka uczy odwagi, dobrze pojętej samodzielności, szacunku dla innych kultur. Fragment z książki Wandzia przyszła na świat mała, można by rzec – całkiem tycia, ale zaraz było widać, że się bardzo rwie do życia. Lekarz nie mógł się nadziwić: – Ile siły w tej drobinie! Taka szybko się nie podda, taka, wierzcie mi, nie zginie! Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci. Mieszka w Brazylii. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.
Kiedy w szkole jest dyktando, zwykle kończy się to grandą. Wielu bowiem nie wie (szkoda!), że nasz język to przygoda. Trzeba tylko znać zasady – jak w grze – bez nich nie da rady! Eliza Piotrowska z humorem przedstawia najważniejsze zasady rządzące polską ortografią, sprawiając, że nauka z jej książką to prawdziwa przyjemność. Forma rymowanego wiersza ułatwia zapamiętywanie, zatem… do dzieła! Szóstka z dyktanda gwarantowana! Eliza Piotrowska (1976) ? autorka i ilustratorka książek dla dzieci (m.in. serii: „Ciocia Jadzia”, „Święci uśmiechnięci”, „Tupcio Chrupcie”, „Zielone bajki”, ilustrowanych przewodników po polskich miastach dla dzieci i innych książek edukacyjnych), tłumaczka z języka włoskiego, krytyczka sztuki. Zauważona już w szkole podstawowej przez Danutę Wawiłow, dzięki której bardzo wcześnie zaczęła publikować na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN, powołanego przez Danutę Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie. Współpracuje z pismami dla dzieci oraz pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Mieszka w Brazylii, dużo podróżuje. Ola Krzanowska jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2006 roku w pracowni litografii pod kierunkiem profesora Romana Żygulskiego. Zajmuje się ilustracją i grafiką książkową, głównie skierowaną do dzieci, ale zdarza jej się też realizować projekty dla dorosłych czytelników. Jest mamą Jerzyka i Jędrusia, mieszka i pracuje w Krakowie.
Stare radio. Wszystko gra! to opowieść o Jasiu (i jego rodzinie), który w szafie w pokoju dziadków odkrywa stare radio. Przedmiot jest tajemniczy i wspaniały, ale prawdziwą fascynację wzbudza, gdy okazuje się, że odgrywa on audycje sprzed lat! Jaś nie chce robić nic innego, jak tylko spędzać całe dni przy odbiorniku. Dziadkowie wyjeżdżają na wczasy, więc Jaś może bez przeszkód cieszyć się radiem. Między starymi audycjami radio raz po raz wydaje z siebie dziwne dźwięki. Jaś nie ma pojęcia, co to jest. Tłumaczy mu to dopiero dziewczynka, która sprowadza się do ich kamienicy wraz z rodziną. Sonia jest Ukrainką, ale jej tata ma polskie korzenie. Kamienica, do której wrócili, należała kiedyś do ich rodziny, teraz jednak są zwykłymi lokatorami. Jaś i Sonia zaprzyjaźniają się. Dziewczynka tłumaczy Jasiowi, że dźwięki, które wydaje radio, to alfabet Morse’a. Dzieciom udaje się odszyfrować informację o jakimś liście. Ale to wszystko. Któregoś dnia jednak radio się psuje. Na szczęście z wakacji wraca dziadek, który pociesza dzieci i mówi, że szybko radio naprawi. Gdy się do tego zabiera, znajduje ukryty w radiu prawdziwy skarb… i cała historia kamienicy, rodziny Soni układa się w logiczną całość. Stare radio. Wszystko gra! to pełna ciepła opowieść, która odkryje przed dziećmi kawałek historii, a rodzicom i dziadkom przypomni stare czasy. Autorką tekstu jest Eliza Piotrowska, a pełne charakteru, oryginalne ilustracje wykonała Joanna Gębal jedna z najlepszych polskich ilustratorek młodego pokolenia. Seria retro przywraca do życia przedmioty, które dawno już zostały zapomniane. W kolekcji znalazł się również tytuł Ogóras. Ale jazda!
Oto historia dziewczynki, od której niewiele oczekiwano – była najmłodsza w rodzinie i urodziła się w czasach, kiedy do ważnych zadań przygotowywano wyłącznie chłopców. Tymczasem ona została… królem! I to mając zaledwie 12 lat! Jak to się stało? I jakim królem była Jadwiga? Przeczytajcie i przekonajcie się. Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi – zapewnia Eliza Piotrowska, autorka książki – też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Dla dzieci od 5 do 10 lat.
Dokta. Opowieść o Wandzie Błeńskiej to książka o misjonarce, która zrealizowała swoje marzenie. To książka o tym, że można czuć się spełnionym, pomagając innym. To książka o dobroci, pokorze, skromności, pracowitości i wierze. Książka o odwadze pomagania tym, którym inni nie odważyli się pomóc – ludziom chorym na trąd. To niezwykła historia Mądrego i Wrażliwego Człowieka. Patroni medialni: - TVP ABC - MPK - Misyjne drogi - Wychowawca - Misyjne.pl - Miasto dzieci - Radio Poznań Dlaczego warto kupić tę publikację? - poznanie niezwykłej historii życia Wandy Błeńskiej - wybranej „Poznanianką Stulecia” - Wanda Błeńska niedługo być może będzie błogosławioną Kościoła katolickiego (została zgłoszona do procesu beatyfikacji) - uczy wartości – odwagi, dobrze pojętej samodzielności, pokazuje, że ważna jest radość - Wanda Błeńska całym swoim pokazywała obecność Boga, miłość do bliźniego i poświęcenie - narracja wpasowana w emocjonalność i zdolności percepcyjne dziecięcych czytelników - piękne ilustracje, na wysokim poziomie graficznym - znana i rozpoznawana autorka - renoma marki gwarantująca bezpieczne treści Do kogo książka jest adresowana: - dzieci w wieku 6-12 lat - uczniowie szkół im. Wandy Błeńskiej - rodzicie i dziadkowie, czytający swoim dzieciom/wnukom - wszyscy Wielkopolanie, którym bliska jest osoba bohaterki tej książki - katecheci omawiający temat misji w roku misyjnym (2019)
Wesoła opowieść o cichym i skromnym bracie Antonim, który szukał samotności, a wokół niego wciąż gromadziło się mnóstwo ludzi. Poznaj franciszkanina, który pięknie mówił o Bogu - na jego kazania przychodziły tłumy tak wielkie, że nie mieściły się w kościele. Poznaj Antoniego z Padwy - najpopularniejszego świętego na świecie. Rymowana książeczka dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
Pewnego dnia do klasy przybywa nowa dziewczynka. Jest trochę inna niż wszyscy, i takie właśnie dostaje przezwisko – „Inna”. Inna ma zespół Downa, ale wcale nie trzeba jej traktować inaczej. „Żółte kółka” to nie tylko historia dziewczynki z zespołem Downa, ale przede wszystkim opowieść o tym, jak reagujemy na inność. Książka pisana jest z perspektywy dziecka, dzięki czemu trudny temat uzyskuje przystępną, wolną od dydaktyzmu formę. Głębia, humor i pełne napięć zwroty akcji pobudzają do refleksji i prowokują do zadawania ważnych pytań. Książkę ponadto wzbogacają scenariusze dla nauczycieli i rodziców, na podstawie których można przeprowadzić dodatkowe zajęcia. Książka zdobyła Wyróżnienie Jury Dziecięcego w konksursie Nagroda DONGA 2011, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY! wiek: 7+
Obczyzno moja to debiutancka powieść dla dorosłych Elizy Piotrowskiej - pisarki, tłumaczki, ilustratorki, laureatki wielu nagród literackich za twórczość dla dzieci. Autorka, która od wielu lat mieszka za granicą, przegląda się w Polsce - tej dawnej i tej obecnej, tworząc fascynujący obraz naszych narodowych cech, wad, zalet, udręk, radości i smutków... Podróże bohaterki do innych krajów stają się pytaniem o polskość, jednak bez narodowego zadęcia. Miejscami zabawna, miejscami gorzka, błyskotliwa powieść o uwikłaniu, klaustrofobii i wolności.
Poznaj historię Wojtka, żołnierza, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Poznaj historię najsławniejszego niedźwiedzia na świecie! Wojtek. Żołnierz bez munduru to nie jest bajka. To prawdziwa historia. Z prawdziwym zakończeniem. To książka o wartościach: uczciwości, odwadze, wolności. To książka o uczuciach: przyjaźni, miłości, smutku i złości. To wreszcie książka o dorastaniu. Treści historyczne mają walor uniwersalny i przełożone są na język dziecka, sprowadzone do sytuacji mu bliskich. Pełne ciepła ilustracje sprawiają, że opowieść nie straszy wojenną grozą.
Lekka, rymowana opowieść o Janie Pawle II, przeznaczona dla dzieci. Historia małego Lolka, który lubił żarty, chętnie grał w piłkę i marzył o aktorstwie. Mały Lolek wyrósł na Karola, który został księdzem, filozofem, duszpasterzem, a w końcu papieżem i jedną z największych postaci XX wieku. Książka pomoże przybliżyć postać Jana Pawła II dzieciom w wieku od 5 do 10 lat – pierwszemu pokoleniu, które znać go będzie jedynie z opowieści.
Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury! Okazuje się, że ze świętymi też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Rymowane, pięknie ilustrowane historie z cyklu Święci uśmiechnięci. Książeczka oparta się na faktach z biografii świętych: Filipa Neri, Urszuli Ledóchowskiej i Jana Bosko. Dla dzieci od 5 do 10 lat. Książka w serii „Święci uśmiechnięci”. Patroni medialni: Mały Przewodnik Katolicki, Czasdzieci.pl, Republikadzieci.pl, Bliżej Przedszkola, Przewodnik Katolicki
Wierszowana opowieść o jednym z najsympatyczniejszych świętych, Filipie Neri. Jako chłopiec Filip lubił śpiewać i zawsze miał pomysł na dobrą zabawę. Mówiono o nim „Filipek Złote Serce”. A kiedy dorósł, był przez pewien czas kupcem, potem nauczycielem dwóch małych urwisów, z którymi nikt wcześniej nie potrafił sobie poradzić. Opiekował się pielgrzymami i chorymi, w końcu został księdzem. Często żartował, lubił bajki i koty, a przede wszystkim kochał ludzi.
Wesoła opowieść o urodzonej w pewien wielkanocny poniedziałek małej Julce, która pewnego dnia wstąpiła do zakonu i stała się Urszulą. Dziewczynka szła przez życie z szerokim uśmiechem, niosąc radość rodzinie i wszystkim, z którymi się spotkała. Nikt się nie spodziewał, że jej energia tak bardzo przyda się Urszulankom... Urszula nie mogła usiedzieć w jednym miejscu i miała mnóstwo niezwykłych pomysłów, podróżowała po całym świecie, wszędzie wioząc ze sobą uśmiech...
Ze świętymi można się pośmiać! A przy okazji brać z nich przykład. Nie wierzysz? Posłuchaj opowieści o małym Adasiu, który potrafił dostrzec więcej niż inni i miał duszę artysty. Bardzo chciał zostać malarzem, a to nie było wcale takie proste. Kiedy już – mimo wszystkich przeszkód – ukończył studia artystyczne i namalował wiele obrazów, zrozumiał, że malarstwo jednak nie jest jego drogą. Ale minęło jeszcze kilka lat, nim pojął, co jest dla niego najważniejsze, i z Adama stał się… bratem Albertem.
Chcecie poznać Paprocha, który dzięki przyjaźni z przebojowym Koralikiem odkrył w sobie drzemiące talenty? Albo spragnioną miłości Piłkę, która zakochała się w Księżycu, bo przypominał jej ją samą? A może Ostatnią Kartkę W Zeszycie – marzycielkę i podróżniczkę, która postanowiła zerwać z rutyną i dowiedzieć się, jak wygląda początek zeszytu? Oto trzy współczesne bajki o sprawach uniwersalnych. Napisała je Eliza Piotrowska, a zilustrowała Maria Ekier. Efekt? Intrygujące opowiadania spotkały się z tajemniczymi, malarskimi ilustracjami. Naprawdę piękna książka. Przekonajcie się sami. Myślę, że wszystko, co nas otacza, jest interesujące i że tematów do książek nie trzeba szukać daleko. Czasem wystarcza zwykły paproch, który mieszka w kieszeni zimowego palta... Eliza Piotrowska Urodziłam się prawdopodobnie po to, żeby ilustrować książki. I to właśnie robię. Maria Ekier
1 2 3 4 5
z 6
skocz do z 6