Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Kelsey Miller

Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

39,99 zł

2299

 

Kultowy serial telewizyjny, przedstawiający niezwykłe przygody szóstki przyjaciół, którzy dla widzów na całym świecie stali się rodziną!

„Przyjaciele” to fenomen. Sitcom znany na całym świecie. Łączy pokolenia, a ten, kto go obejrzy nigdy nie kończy na jednokrotnym obejrzeniu wszystkich sezonów. Do tego serialu się wraca! Z sentymentu, miłości i przede wszystkim dla różnorodnych bohaterów, z którymi utożsamiają się widzowie.

Kelsey Miller napisała książkę, ukazującą „Przyjaciół” od kuchni. Nieznane dotąd fakty, anegdoty, niezapomniane sceny, wątki i bohaterowie, którzy skradli serca widzów. To obowiązkowa pozycja dla fanów serialu, jak i entuzjastów, którzy dopiero zamierzają go obejrzeć.

Dokładnie 25 lat temu serial został wyemitowany po raz pierwszy z tej też okazji Kelsey Miller stworzyła tą książkę, specjalnie dla fanów. Umożliwia ona wejście zza kulisy, a także poznanie sekretów produkcji takich jak zarobki aktorów, okoliczności w jakich zdobyli oni role czy tego, jak rzeczywiście wyglądała ich przyjaźń. Książka pozwala również dowiedzieć się tego, jak zmieniali się aktorzy, a wraz z nimi bohaterowie serii: Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey i Ross.

"Nie znam drugiego serialu, na którym można się tak śmiać, tak płakać i tak pokochać bohaterów. No i któż nie marzy o oddanym przyjacielu, który mówi: Gdybym musiał, obsikałbym każdego z Was?"
Arlena Witt, w Po Cudzemu i Grama to nie drama uczy angielskiego m.in. na podstawie dialogów z "Przyjaciół"

"Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o tym, by napić się kawy w Central Perk, zastanawiają się, kim był Obrzydliwy Golas, a pod prysznicem nucą najchętniej piosenkę o kotku-śmierdziuszku. Przyjaciele »Przyjaciół« nie będą mogli się od niej oderwać."
Łukasz Muszyński, Filmweb.pl

Sine Qua Non
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-812-9308-2

Sine Qua Non

Cena katalogowa: 39,99 zł

Monika Jeleń

Przyjaciele

W Przyjaciołach zakochałam się parę ładnych lat temu, podczas pierwszej sesji na studiach. Od razu przepadłam i pochłonęłam 10 sezonów w ekspresowym tempie. Co jakiś czas wracam do Przyjaciół, bo dla mnie ten serial jest nieśmiertelny, a dodatkowo konkretne wątki świetnie wpasowują się w moje prywatne życie. Uwielbiam nieco szaloną Phoebie i jej Smelly cat, kocham stylówki Rachel, a Chandler za każdym razem rozbraja mnie swoim poczuciem humoru! Ross jest przekochany i przyznajmy to, trochę z niego wariat, Joey... oh... Joey to wieczny chłopiec w ciele dorosłego, a Monica piękna, świetnie gotująca, idealna przyjaciółka. Każdy z nich dojrzewał na naszych oczach i to jest piękne, bo czuję się tak, jakbym sama była w tej paczce. Ten serial jest pełen cudownej magii, którą musi poznać cały świat! Jeśli ktoś nie oglądał tego kultowego serialu to 25 lecie serialu to idealna okazja, by rozpocząć przygodę z Przyjaciółmi! Książka to genialnie wydany zbiór opowieści o aktorach, produkcji oraz o tym, co działo się za kulisami, a co tak bardzo ciekawiło widzów. Dla mnie książka jest przekotem i polecam ją każdemu! Wydanie Polskie podoba mi się o wiele lepiej od tego zagranicznego, wydaje mi się, że kultowa ramka robi swoje. :)

Kelsey Miller stworzyła cudowna pozycję, przy której odpoczywa sę najlepiej na świecie :)

Laura Ciszewska

Pozycja obowiązkowa!

Świetna książka, o najlepszym serialu na świecie!
Co za emocje! Lektura książki sprawiła, że chyba już nasty raz odpalę serial, od razu 10 sezonów. Serial towarzyszył mi w chwilach szczęścia, radości, smutku, zawodów miłosnych i siłą rzeczy Przyjaciół z ekranu traktuję trochę jak własnych. Serial życiowy, a dla mnie zawsze plusem był Nowy Jork i lata dziewięćdziesiąte, które w naszym kraju wyglądały wówczas zupełnie inaczej. Książka to zbiór anegdot, opowieści z planu, a także przywołanie losów aktorów, których do tej pory mam na tapecie telefonu. Polecam każdemu, idealna rozrywka.
Alicja Kurczab

Kocham ten serial!

Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz: uwielbiam ten serial! Zdecydowani najlepszy, jaki oglądałam i nie sądzę, że coś jeszcze go pobije. Mimo, że na swoich półkach posiadam już kilka pozycji literackich dotyczących Przyjaciół, to na tą książkę najbardziej ostrzyłam sobie ząbki. Dzięki Bogu trafiła do mnie kilka dni temu i pewnie gdyby nie to, że zajmuję się swoją córeczką to przeczytałabym ją w kilka godzin! Książka to idealna pozycja dla każdego fana, ale nie tylko! To kompendium wiedzy, które każdy szanujący się fan powinien znać. Część poruszanych kwestii była dla mnie zupełną nowością i to była najprzyjemniejsza niespodzianka, bo miałam wrażenie, że to będzie jedynie podsumowanie tego co znam! Pozycja obowiązkowa dla fana, a dla ciekawskich, którzy nie obejrzeli serialu... to na pewno również będzie świetna pozycja - w końcu aktorzy z tej produkcji są dziś gwiazdami światowego formatu, jednak książka najlepiej smakuje bo spotkaniu z aktorami na ekranie :)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...