Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sama słodycz Ciasta, torty i desery

Joanna Matyjek

Sama słodycz Ciasta, torty i desery

8.5

(4 oceny) wspólnie z

37,94

 

Najsłodsza książka do czytania! Ponad 90 przepisów na: bezy, kremy, syropy, tarty, cista tradycyjne, serniki, torty, ptysie i eklery. Proste i wykwintne przepisy dla początkujących i zaawansowanych w sztuce cukierniczej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Joanna Matyjek, autorka bloga Odczaruj gary dzieli się swoimi przepisami przy okazji opowiadając historie rodzinnych wypieków, ale także inspiruje i zachęca do eksperymentowania. Pomiędzy przepisami opowieści o tym jak powstawały i skąd pochodzą słodkości. Czy wiecie, że pierwsze na świecie torty wyrabiane były z ciasta chlebowego? To były rarytasy na jakie nie wszyscy mogli sobie pozwolić a słynną wielbicielką tortów była królowa Francji Maria Antonina. Dlaczego karmel to wynalazek Arabów? Kim była Anna Pavlova na której cześć nazwano pewien rodzaj bezy? Skąd pochodzą tradycyjne mazurki? Czym różnią się faworki od chrustu? Mnóstwo anegdot do czytania przy okazji pieczenia i delektowania się słodkimi potrawami. Joanna Matyjek Autorka bloga Odczaruj Gary, którego prowadzi od 2012 roku i dzieli się z czytelnikami przepisami na arcyciekawe potrawy. Rozwój bloga zaowocował w 2015 roku powstaniem słynnego Studia Odczaruj Gary. Moje Studio to miejsce, w którym spełniam się zawodowo: gotuję, stylizuję i fotografuję. Wraz z super ludźmi tworzymy apetyczne projekty kulinarne, książki kucharskie czy reklamy jedzenia. To w Studiu w całości powstała moja słodka książka. Kocham gotować, piec, stylizować i fotografować. To moje całe życie, które daje mi najwięcej szczęścia. Patrzę na świat obrazami i zapachami i chyba właśnie dzięki temu moja pasja stała się moją pracą. odczarujgary.pl, IG/odczarujgary_studio

Zwierciadło
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-2282-9

Liczba stron: 344

Format: 19.5x25.0cm

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...