Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Seks i inne przykrości

Joanna Fabicka

Seks i inne przykrości

7.0

(637 ocen) wspólnie z

34,99

 

Nowe, poprawione wydanie bestsellerowej powieści z Rudolfem!
Przed nami kolejna porcja przygód rezolutnego nastolatka. W życiu Rudolfa i jego bliskich szykują się wielkie zmiany. Nasz bohater dołącza do zespołu hip-hopowego, któremu przewodniczy jego niedawny wróg – BB Blacha 450. Jego najlepsza przyjaciółka, Elka, spodziewa się dziecka i już wkrótce zostanie nastoletnią, samotną matką. Kumpel Ozi nieoczekiwanie zniknął i nie daje znaku życia. A rodzice wciąż wpadają na coraz dziwniejsze pomysły i ani myślą słuchać mądrych rad swojego syna. O normalności w rodzinie Gąbczaków nie ma nawet co marzyć. Jedno nieporozumienie goni kolejne. Ciąg katastrof wydaje się nie mieć końca. Czy Rudolfowi uda się w końcu odnaleźć równowagę?
Fabicka z rozmachem kreśli kolejną część losów Rudolfa Gąbczaka. Wraz z rozwojem głównego bohatera zmieniają się jego problemy i to, jak postrzega rzeczywistość. Humorystyczny i karykaturalny sposób przedstawienia okresu dojrzewania pozwala z dystansem i wyrozumiałością spojrzeć na pozytywne i negatywne strony dorastania.
Joanna Fabicka (ur. 1970) – pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Debiutowała w 1993 tomikiem poezji Bardziej cierpki smak. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: Szalone życie Rudolfa (W.A.B. 2002), Świńskim truchtem (W.A.B. 2004), Seks i inne przykrości (W.A.B. 2005) i Tango ortodonto (W.A.B. 2006). Napisała także powieści dla dorosłych: Idę w tango. Romans histeryczny (W.A.B. 2008) i Second Hand (W.A.B. 2013), książki dla dzieci: Dokuczalska (2015) i Rutka (2016) oraz powieść dla młodzieży #me (YA! 2016).

Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-280-3614-7

Liczba stron: 336

Format: 13.7x20.2

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...