Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siła aktywności Jak wzmocnić ciało, przywrócić nadzieję, znaleźć odwagę i naprawić relacje

Kelly McGonigal

Siła aktywności Jak wzmocnić ciało, przywrócić nadzieję, znaleźć odwagę i naprawić relacje

6.1

(12 ocen) wspólnie z

24,32

 

Kelly McGonigal, autorka bestsellera Siła woli, przedstawia zaskakującą, opartą na badaniach naukowych książkę, która podpowiada, jak zakochać się w ruchu. Bo choć aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu i wydłuża życie, wiele osób traktuje ją jak uciążliwy obowiązek. Autorka dowodzi, że nie musi tak być. Ruch może i powinien być źródłem radości.

Z właściwą sobie umiejętnością łączenia nauki z wciągającymi historiami Kelly McGonigal czerpie ze zdobyczy neurologii, psychologii, antropologii i biologii ewolucyjnej, a także etnografii i filozofii. Pokazuje, że ruch jest nierozerwalnie związany z najbardziej pierwotnymi źródłami radości - wyrażaniem siebie, więziami społecznymi oraz dążeniem do mistrzostwa - i stanowi skuteczne antidotum na współczesne epidemie depresji, lęku i samotności.

Książka jest wynikiem badań nad zależnościami między aktywnością fizyczną a poczuciem szczęścia. Opisuje, jak ruch kształtuje i uszlachetnia ludzką naturę. Dowiesz się stąd, że aktywność fizyczna nie tylko sprzyja przetrwaniu, ale także daje - na poziomie układu nerwowego, mózgu i mięśni - zachętę do życia. Poznasz fascynujący ciąg przyczynowo-skutkowy i wprowadzisz go do własnego życia: jeśli będziesz się ruszać, mięśnie dadzą Ci nadzieję, a mózg - dostęp do wrodzonych źródeł przyjemności, od satysfakcji po dreszcz emocji związany z szybkością i siłą. To nie wszystko: znów odkryjesz, jak cudownych ludzi masz dookoła siebie!

Skorzystaj z zawartych w książce pomysłów, jak dzięki potędze ruchu odnaleźć szczęście, poczuć sens istnienia i wzmocnić bliskość, i zrealizuj je we własnym życiu i własnej społeczności.

Dowiedz się, dlaczego aktywność fizyczna:

pozytywnie uzależnia i buduje wytrwałość
przynosi prawdziwą radość i poczucie szczęścia
wzmacnia więzi z innymi ludźmi
pozwala cieszyć się życiem
poprawia zdrowie i przywraca młodość!
Zakochaj się w ruchu - a świat zakocha się w Tobie!
O autorze
Kelly McGonigal — psycholożka zdrowia i wykładowczyni na Uniwersytecie Stanforda. Od 2000 roku uczy tańca, jogi i prowadzi zajęcia fitness. Jest autorką kilku bestsellerów, w których przystępnie i angażująco wyjaśnia zagadnienia z dziedziny psychologii, fizjologii i neurologii oraz popularyzuje skuteczne strategie poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-7372-3

Tytuł oryginalny: The joy of movement

Liczba stron: 240

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...