Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sonata Gustava

Rose Tremain

Sonata Gustava

7.0

(198 ocen) wspólnie z

39,99

 

Doskonała powieść o ludzkich niedoskonałościach
Jaka jest różnica między przyjaźnią a miłością? Lub między neutralnością i zaangażowaniem? Gustav Perle dorasta w małym miasteczku w „neutralnej” Szwajcarii, gdzie horror II wojny światowej wydaje się jedynie odległym echem. A jednak ojciec Gustava zginął w dość tajemniczych okolicznościach, a uwielbiana przez chłopca matka stała się dziwnie obojętna, a nawet zgorzkniała. Jedynym jasnym punktem w życiu Gustava jest przyjaźń z jego rówieśnikiem, Antonem Zwiebelem, który szybko staje się dla chłopca całym światem…
Nadzwyczaj poruszająca i pełna czułości powieść stawia pytanie, co dzieje się z człowiekiem – lub nawet z całym krajem – który z zachowania neutralności i kontroli nad samym sobą uczynił cel godny pochwał, spychając pasje, namiętności i marzenia na margines swojego życia. Prawdziwa literacka perła.
Tremain w swojej najlepszej formie. To poruszający rachunek strat, ale również [opowieść] o przyjaźni, jej trudnościach i kompromisach.
Vanessa Berridge, „Sunday Express”
Czuła, piękna i ze świetnymi postaciami – to moim zdaniem jak dotąd najlepsza książka tego roku.
„WI Life”
Rose Tremain – brytyjska pisarka. Autorka licznych powieści i zbiorów opowiadań, takich jak Droga do domu, Powrót, Muzyka i cisza, Jej portret czy Lato zimą (W.A.B 2016). Laureatka wielu nagród literackich, m.in. francuskiej Prix Femina Étranger czy Baileys Women's Prize for Fiction. Jej książki były także dwukrotnie nominowane do Man Booker Prize. Obecnie pisarka mieszka w Norfolk ze swoim partnerem – znanym biografem Richardem Holmesem.

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-280-4234-6

Liczba stron: 352

Format: 13.0x20.0

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...