Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Świńskim truchtem

Joanna Fabicka

Świńskim truchtem

7.0

(768 ocen) wspólnie z

34,99

 

Nowe, poprawione wydanie bestsellerowej powieści z Rudolfem!
Życie Rudolfa nie jest usłane różami. Codziennie musi borykać się z brakiem zrozumienia ze strony rodziny i nauczycieli oraz nieustannie prześladującym go pechem. Główną przyczyną jego problemów, jak sam uważa, jest fakt, że został obdarzony przez naturę ponadprzeciętną inteligencją i humanistyczną duszą. Takiemu w życiu nie jest łatwo! Przekonany jednak o swoim wyjątkowym talencie aktorskim, nie ustaje w wysiłkach, aby zaistnieć na wielkiej scenie. Nie zraża go ani ignorancja dorosłych, ani krzywy zgryz. Zrobi wszystko, aby przekonać świat, ile jest wart. Jakby tego było mało, przyjdzie mu zmierzyć się z groźnym BB Blachą 450 – rywalem w miłości do pięknej Brukselki. Bliscy Rudolfa również nie przestają zaskakiwać. Na łono rodziny powraca Filip, ojciec Gonza, uzupełniając barwną familię Gąbczaków. I tak szalone życie Rudolfa „świńskim truchtem” mknie dalej do przodu, gotując naszemu bohaterowi coraz to nowe niespodzianki.
Joanna Fabicka (ur. 1970) – pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Debiutowała w 1993 tomikiem poezji Bardziej cierpki smak. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: Szalone życie Rudolfa (W.A.B. 2002), Świńskim truchtem (W.A.B. 2004), Seks i inne przykrości (W.A.B. 2005) i Tango ortodonto (W.A.B. 2006). Napisała także powieści dla dorosłych: Idę w tango. Romans histeryczny (W.A.B. 2008) i Second Hand (W.A.B. 2013), książki dla dzieci: Dokuczalska (2015) i Rutka (2016) oraz powieść dla młodzieży #me (YA! 2016).

Oprawa miękka

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-280-3613-0

Liczba stron: 320

Format: 13.7x20.2

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...