Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Upiorna opowieść

Peter Straub

Upiorna opowieść

7.4

(495 ocen) wspólnie z

59,90

 

„Jaka była najgorsza rzecz, którą kiedykolwiek zrobiłeś?”

W Milburn, małym miasteczku w stanie Nowy Jork działa Stowarzyszenie Chowder. Jego członkami jest kilkoro starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie. Część z nich jest prawdziwa, a część to twory ich wyobraźni, jednak wszystkie są tak samo przerażające.

I nagle ma miejsce rzecz niezwykła…

Jedna z historii wraca, by ich prześladować. To opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, tragicznym w skutkach wypadku…


Pierwotnie wydana w 1979 roku „Upiorna opowieść” Petera Strauba to książka napisana z rozmachem i we wspaniałym stylu. Powieść stanowi hołd dla największych twórców gotyckiej literatury grozy. To misternie skonstruowana meta-opowieść, w której autor w wirtuozerią bawi się konwencją i motywami zaczerpniętymi z twórczości takich pisarzy jak Henry James, Washington Irving, Bram Stoker, Arthur Machen, M.R. James, Edith Wharton czy Nathaniel Hawthorne. A to przyczynia się stworzenia spójnej, wielowymiarowej historii, która stanowi przykład arcydzieła literackiego horroru.

„Najlepsza powieść grozy XX wieku, a kto wie, czy nie najlepsza w historii tego gatunku”.
Robert Ziębiński, pisarz, redaktor naczelny „Playboy Polska”

Vesper
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-12

ISBN: 978-83-773-1301-5

Liczba stron: 628

Format: 13.6x20.5

Cena detaliczna: 59,90 zł

Zapowiedź książki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...