Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zabezpieczenie logistyczne wojsk komponentu lądowego w operacjach połączonych na terenie i poza granicami kraju

Maciej Kaźmierczak

Zabezpieczenie logistyczne wojsk komponentu lądowego w operacjach połączonych na terenie i poza granicami kraju

 

Monografia jest opracowaniem, które stanowi swoją formą i treścią swoiste całościowe ujęcie aktualnej wiedzy związanej z zabezpieczeniem (wsparciem) logistycznym walczących wojsk w operacjach prowadzonych na obszarze RP i poza jego granicami.

Książka poszerza i pogłębia wiedzę z zakresu realizacji zadań zabezpieczenia logistycznego na rzecz walczących wojsk w operacjach prowadzonych w kraju, jak
i poza jego granicami. Szczególną cechą wydawnictwa jest bezpośrednia transformacja przeprowadzonych rozważań teoretycznych na grunt złożonych uwarunkowań rzeczywistego funkcjonowania podsystemów zabezpieczenia logistycznego wojsk.

Akademia Sztuki Wojennej
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-752-3633-0

Liczba stron: 224

Format: 170x245mm

Cena katalogowa: 79,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...