Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Złoty atlas

Edward Brooke-Hitching

Złoty atlas

8.1

(79 ocen) wspólnie z

69,00 zł

4150

 

Największe wyprawy, odkrycia i poszukiwania na mapach.
Wyśmienita rzecz. Rzetelnie przygotowana, napisana z ikrą i pięknie ilustrowana. Urzekająca!- „Times Literary Supplement”
Autor międzynarodowego bestsellera Atlas lądów niebyłych (REBIS 2017) powraca z pasjonującą historią odkryć geograficznych zilustrowaną najrzadszymi, najpiękniejszymi mapami w dziejach kartografii. Fascynujące kompendium, pełne zaskakujących faktów, obficie czerpie z najnowszych badań.

Rebis
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-27

ISBN: 978-83-806-2401-6

Tytuł oryginalny: The Golden Atlas

Liczba stron: 256

Format: 30.5x17.2

Cena katalogowa: 69,00 zł

Tłumaczenie: Janusz Szczepański

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

zastępca redaktora naczelnego TwojaHistoria.pl

Rafał Kuzak

„Złoty atlas" jest doskonałym przykładem na to, jak powinno się wydawać tego typu publikacje. Myślę, że jest to pozycja godna polecenia zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Pełny tekst recenzji "Złotego atalsu" znajdziecie na łamach portalu TwojaHistoria.pl

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...