Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Angular i formularze reaktywne. Praktyczny przewodnik

Grzegorz Dąbrowski

Angular i formularze reaktywne. Praktyczny przewodnik

39,98

 

Ewolucja formularzy internetowych zaczęła się od prostych znaczników języka HTML 2.0 opublikowanego w 1993 roku. Z czasem HTML oferował bardziej zaawansowane funkcje obsługi formularzy. Późniejsze wersje, HTML4, a następnie HTML5, wprowadziły nowe typy pól, takie jak pola daty, koloru czy też adresu e-mail. Rozszerzyły również natywną walidację danych poprzez wprowadzenie nowych atrybutów dla znaczników. Jednak prawdziwa rewolucja w projektowaniu formularzy internetowych nastąpiła z chwilą pojawienia się bibliotek opartych na języku JavaScript. Umożliwiły one tworzenie dynamicznych formularzy z walidacją na żywo i interaktywnymi elementami, a to pozwoliło przekształcić witryny internetowe w pełnoprawne aplikacje.

Obecnie frameworki takie jak Angular przenoszą formularze internetowe na nowy poziom. Oferują potężne narzędzia do tworzenia skomplikowanych formularzy z zaawansowaną walidacją, wiązaniem danych i logiką biznesową. Dzięki temu twórcy aplikacji mogą się skupić na tworzeniu atrakcyjniejszych interfejsów użytkownika i zapewniać lepsze doświadczenia dla użytkowników.

Ta książka przybliża sposób funkcjonowania mechanizmów obsługi formularzy w ujęciu reaktywnym w środowisku Angular. Omawia budowę API formularzy i analizuje, w jaki sposób poszczególne elementy tego systemu są ze sobą powiązane. Prezentuje proces przepływu danych, a także ich walidacji. Analizuje praktyczne zastosowania poznanych mechanizmów - od tworzenia własnych reguł walidacji po kreowanie mechanizmów, jak wysyłanie plików czy maskowanie wartości kontrolek. Przedstawia też metody budowania złożonych struktur formularzy i niestandardowych kontrolek.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-289-0857-4

Liczba stron: 320

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...