Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Anioł życia z Auschwitz Historia inspirowana życiem położnej z Auschwitz

Nina Majewska-Brown

Anioł życia z Auschwitz Historia inspirowana życiem położnej z Auschwitz

8.3

(1045 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2697

 

Nawet w piekle pojawiły się anioły.

W Auschwitz przebywali mężczyźni i kobiety, ale także rodziły się dzieci. Wszystkie obozowe historie są tragiczne. Jednak najgorszy los spotykał dzieci, które właśnie tu przychodziły na świat. Bez szans na przeżycie, bezbronne, skazane na cierpienie…

Jednak wśród więźniarek były kobiety, położne i pielęgniarki, które robiły wszystko co w ich mocy, aby uratować każde istnienie. Pośród nich była Stanisława Leszczyńska zwana Mateczką. Niezwykła położna, która nigdy nie utraciła nadziei. Wiedziała, że musi pomóc. Swój pobyt w Auschwitz traktowała jako misję.

Stanisława Leszczyńska niosła pomoc wszystkim ciężarnym, dodawała otuchy, przyjmowała porody w koszmarnych warunkach pod czujnym okiem Mengelego. Nigdy nie pozwoliła na to, aby któryś poród się nie udał. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że każdy noworodek i każda matka przeżyli piekło Auschwitz.

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-111-5842-9

Liczba stron: 348

Bellona

Cena katalogowa: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...