Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Antares Część 1

Antares Część 1

7.6

(37 ocen) wspólnie z

69,99

 

rzeci cykl wchodzący w skład kolekcji o światach Aldebarana. Jedna z najbardziej poruszających serii science fiction ostatnich lat. Niezwykła opowieść o kolonizacji przez ludzkość odległych planet. Autor tej serii, Leo, przedstawia w Aldebaranie, a następnie w Betelgezie i Antaresie, fantastyczną ludzką epopeję. Główna bohaterka Kim Keller musi stawić czoła niezliczonym przygodom i wyzwaniom. Rozpoczyna swoją podróż na planecie Aldebaran, gdzie spotyka dziwne istoty, mierzy się z niebezpieczeństwami z nieznanych światów i wrogością spowodowaną przez szaleństwo ludzi. Po nieudanej próbie zasiedlenia Betelgezy i niebezpieczeństwach podróży Kim Keller usiłuje wrócić do normalnego życia, wprowadza się do swojej ziemskiej przyjaciółki mieszkającej w Paryżu. Jednak jej spokój nie trwa długo. Pewna wpływowa nowojorska firma Forward Enterprises uruchomiła niedawno projekt „Antares”. Na planecie o tej samej nazwie są już pierwsi ochotnicy, wysłani w celu rozpoznania warunków do ewentualnego jej zasiedlenia. Niestety, nie mają oni dobrych wieści. Ale poczyniono już na tyle duże wydatki na projekt, że zapada szybka decyzja o nieujawnianiu opinii publicznej pewnych faktów i kontynuowaniu misji. Prezesi Forward Enterprises, wykorzystując niezwykłą popularność Kim, którą zdobyła na Ziemi po powrocie z ostatniej podróży, oraz jej niemałe doświadczenie, pragną, żeby to właśnie ona poleciała na Antares i wspomogła tamtejszą załogę. Jednak dziewczyna za nic nie chce się na to zgodzić… Album zwiera trzy odcinki z zapowiadanego sześcioodcinkowego cyklu. Część druga ukaże się w Polsce wkrótce po zakończeniu pracy przez autora.

Egmont
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-0239-2

Liczba stron: 168

Format: 18.9x26.0

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...