Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ballady i romanse

Adam Mickiewicz

Ballady i romanse

8.4

(20 ocen) wspólnie z

59,99

 

Poznaj „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w zupełnie nowej odsłonie. Jeśli dotychczas na myśl o lekturze wieszcza robiło ci się słabo, bo niewiele rozumiałeś z tekstu, koniecznie sięgnij po ten przewodnik. Dzięki niemu ten zbiór czternastu ballad i romansów sprzed kilku wieków stanie się dla ciebie przyjemną podróżą w mistyczną epokę romantyzmu.

Autorka opracowania - Emilia Kiereś – zadbała o to, byś mógł w pełni delektować się lekturą manifestu polskiego romantyzmu. W tym opracowaniu został dokładnie przeanalizowany i wyjaśniony każdy z tekstów „Ballad i romansów”. Poza tym, że autorka dokonuje interpretacji tekstów, wyjaśnia też wszystkie trudne słowa.
Czy wiesz co to jest:
• szyszak
• paciórka
• lica
• smug?
Zapewne nie. Ale nie martw się – w tym przewodniku jest dokładnie wyjaśnione każde dziwnie brzmiące i niedzisiejsze słowo.

Poznaj więc historię Świtezianki, która wystawiła na ciężką próbę swojego ukochanego i poczuj ból wieszcza, nawiązującego do rozstania z ukochaną w wierszu „Pierwiosnek”. Zanurz się w świat ludowych opowieści i nadprzyrodzonych mocy.

Z tym opracowaniem ani strofa stanisławowska, ani rymy paroksytoniczne nie powstrzymają cię od lektury „Ballad i romansów”. Być może, po przeczytaniu ze zrozumieniem tego tomu, zaprzyjaźnisz się z Adamem Mickiewiczem na tyle, że sięgniesz po kolejne jego dzieła?

Egmont
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-10-08

ISBN: 978-83-281-2224-6

Liczba stron: 206

Format: 220x270mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...