Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu

Anna Lange

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu

7.1

(682 ocen) wspólnie z

36,90

 

Rok 1873. Clovis LaFay musi naprawić błędy popełnione przez rodzinę. Ojciec, już nieżyjący, został okrzyknięty czarnym magiem, a z przyrodnim bratem też nie łączą go zbyt przyjacielskie relacje.

W Londynie próżno szukać egzorcystów. To niejedyny problemem, z którym musi się zmierzyć John Dobson. Poza perypetiami rodzinnymi, wyjazd młodszej siostry pozostawił pustkę w domu, nie za kolorowo układa się także w pracy. Nowe stanowisko nadinspektora dopiero co utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego londyńskiej policji metropolitalnej przysporzyło mu jedynie wrogów.

Przed Alicją Dobson ciężki wybór. Wyjść za mąż czy znaleźć spełnienie w zawodzie pielęgniarki?

Losy tej trójki w pewnym momencie ponownie się skrzyżują, kto z tego spotkania wyjdzie obronną ręką?

***
Wiktoriański podwieczorek z przygodą i magią. Z nekromantą, sufrażystką i rodową klątwą do kompletu. Pyszne.

- Aneta Jadowska

XIX wiek, Anglia, magia, cokolwiek sfatygowani dżentelmeni i szemrane interesy w niebezpiecznych dzielnicach miasta. Powieść Lange udanie przywołuje klimat wiktoriańskiej fantasy z sympatycznym przygodowym sznytem.

- Michał Cetnarowski, „Nowa fantastyka”

Powieść, jej główna żeńska bohaterka oraz autorka mają przynajmniej jedną wspólną cechę: prawdziwą MOC. Pierwsza potrafi ukraść całą noc, druga udowodnić zadufanym w sobie magom, że warto kształcić kobiety w dziedzinie magii, a trzecia wykreować świat tak solidny i fascynujący, że po kilkudziesięciu stronach lektury przyćmiewa ten realny.

- Sylwia Skorstad, Republika kobiet

Zaskakujące zderzenie pisarskiej elegancji Susanny Clarke z poczuciem humoru godnym Terry’ego Pratchetta. Brytyjskie w każdym calu, chociaż napisane z iście polską fantazją.

- Mateusz Uciński, Gazeta.pl

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-08-16

ISBN: 978-83-792-4671-7

Liczba stron: 448

Sine Qua Non

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...