Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Diabeł jakiego nie znacie Rozpoznawanie zła i sprzeciwianie się mu w codziennym życiu

Cameli Louis J.

Diabeł jakiego nie znacie Rozpoznawanie zła i sprzeciwianie się mu w codziennym życiu

25,36

 

W książce ks. Cameli, znany duszpasterz z archidiecezji Chicago, maluje niepokojący portret diabła – groźnego przeciwnika Boga i człowieka, który działa w cichy i dyskretny sposób. Ksiądz Cameli odsłania taktykę diabła: zwodzenia, dzielenia, dywersji i zniechęcania, w indywidualnym życiu człowieka, a także w życiu społecznym. Autor pokazuje, jak w pogłębionej przyjaźni z Bogiem można przeciwstawić się działaniom Złego.

Napisana w nadzwyczaj przystępny sposób, poparta rozsądnym duszpasterskim zmysłem obserwacyjnym książka, wcale nie skupiona na fascynacjach okultyzmem, lecz poświęcona sposobom radzenia sobie ze zwodniczymi i zniechęcającymi wpływami zła, które napotykamy na co dzień. Rzetelna lektura duchowa.
Donald Senior (CP)
przewodniczący Katolickiej Unii Teologicznej

Ksiądz Louis Cameli umiejętnie, jak na doświadczonego kierownika duchowego przystało, demaskuje „powszednie działania” diabła i pokazuje nam, w jaki sposób nowy wgląd w Pismo Święte oraz pogłębiona przyjaźń z Jezusem Chrystusem wzmacniają naszą wytrwałość w podróży ku Ojcowskiej Tajemnicy Boga
Agnes Cunningham SSCM
emerytowana profesor seminarium w Mundelein

Książka Louisa Camelego posłuży kaznodziejom oraz kierownikom duchowym jako pomoc w tropieniu zgubnych działań diabła, zarówno w odniesieniu do życia jednostek, jak i wydarzeń o skali globalnej.
Daniel Coughlin
były kapelan Izby Reprezentantów USA

Louis J. Cameli jest kapłanem archidiecezji chicagowskiej. Święcenia otrzymał w 1969 roku. Jest związany z Uniwersytetem Najświętszej Marii Panny i seminarium w Mundelein, gdzie pełnił wiele funkcji, m.in.: profesora teologii duchowości, kierownika życia duchowego, a także przewodniczącego Wydziału Teologii Kościoła. Ksiądz Cameli założył Oficjum ds. Formacji Stałej Księży Archidiecezji i kierował nim, służył również jako duszpasterz w parafii Boskiego Zbawiciela w Norridge w Illinois. Otrzymawszy z rąk kardynała Francisa George’a nominację na stanowisko Delegata Arcybiskupa ds. Formacji i Misji, ks. Cameli służy placówkom archidiecezji jako konsultant teologiczny. Posiada tytuł doktora teologii, uzyskany na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Dehon
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-9262-9

Tytuł oryginalny: The debil you don't know

Liczba stron: 266

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...