Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Droga zmartwychwstania Jezusowa i nasza

Marian Rajchel

Droga zmartwychwstania Jezusowa i nasza

6.0

(4 oceny) wspólnie z

9,83

 

Jedynym, prawdziwym celem każdej drogi krzyżowej jest: Droga do zmartwychwstania Jezusowa i nasza. Do jej odkrycia zachęca nas autor książki – znany egzorcysta i rekolekcjonista. W swoich rozważaniach zawarł nie tylko praktyczne wskazówki, z jakiej perspektywy najlepiej rozważać tajemnice męki Chrystusowej, ale również poruszył zagadnienia, mające fundamentalne znaczenie dla życia ludzkiego.

Bóg z „klęski” uczynił największy dar. Życiu dał nową jakość – świętość, człowiekowi nową godność – członka rodziny Bożej. Odtąd w każdym człowieku jest Jezus, zwłaszcza w cierpiącym i skrzywdzonym. (…) Idźmy za Nim, jak owce za Dobrym Pasterzem, który życie oddaje za nie, bo je „do końca umiłował”
fragment książki

Ksiądz prałat Marian Rajchel (ur. w 1937 roku) jest jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej i cenionym rekolekcjonistą. Wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Od ponad trzydziestu lat pracuje w Jarosławiu, gdzie był proboszczem parafii NMP Królowej Polski. Dał się tam poznać jako znakomity organizator: zaaranżował wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Zorganizował również pierwszą w archidiecezji przemyskiej katolicką rozgłośnię radiową „Ave Maria”.

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-804-3490-5

Liczba stron: 104

Format: 130x190mm

Cena detaliczna: 14,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...