Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gromił

36,90 zł

2242

 

Kontynuacja przygód przyjaciół znów na tropie tajemniczego artefaktu!

Przed pięcioma laty Wrocław był nieco innym miastem niż obecnie, w 1957 roku. Część domów została odbudowana, jak i powstaly nowe. Znana nieformalnie pod nazwą Bractwa Wrocławskiego grupa przyjaciół żyła spokojnie swoim życiem. Do pewnego czasu.

Na sprawę znajdującą się w aktach Urzędu Bezpieczeństwa sprzed lat pojawiło się nazwisko przyjaciela Jana Warkota, na które natrafił przez przypadek awansowany na kapitania Stefan Gromił. Wtedy tropy prowadziły do Karpacza, a ta niewyjaśniona sprawa miała w teraźniejszości ciąg dalszy. Ktoś w tajemniczych okolicznościach zlikwidował wszystkich świadków w sposób brutalny i bezwzględny. Śledztwo powierzono Gromiłowi, ktory wyspecjalizował się w tajemniczych sprawach, a do pomocy przydzielono mu majora kontrwywiadu.

Na końcu tej łamigłówki czeka sprawa tajemniczego pociągu widmu, w którym znajdował się jakiś bezcenny skarb. Gdzie on się znajduje teraz i co takiego wiózł? Sowieci domagają się wyjaśnień, major kontrwywiadu nie daje za wygraną, a Pułkownik naciska.

Vis-a-vis/Etiuda
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-07-19

Liczba stron: 384

Vis-a-vis/Etiuda

Cena katalogowa: 36,90 zł

Agnieszka Lorek

Warto!

Akcja bardzo dobrze przemyślana i dynamiczna, Rybski zapewnił mi sporą dawkę frajdy, czekam na wiecej! Tutaj widać wyraźnie poczucie humoru autora, które w książce wydaje się bardzo naturalne. Warto przeczytać!
Milena Orzeł

Bardzo ciekawa ksiażka

Czytając ,,Gromił'' znowu przenosimy się do powojennej rzeczywistości, w której jest zagadka kryminalna jest w swoiście retro klimacie z lekką domieszką humoru. Dzięki autorowi mam ochotę pojechać do Wrocławia i poznać jego wszystkie tajemnice oraz jego magie. Polecam.
Janina Kamiś

I znowu czekam na kolejną część!

Miałam wrażenie, że już się nie doczekam na kolejną część tej książki pełnej tajemnic. Nie jest to typowy kryminał, ponieważ zawiera również elementy fantastyczne. Dzięki temu fani dwóch odmiennych gatunków powinni znaleźć coś dla siebie. Bohaterowie książki ( członkowie Bractwa Wrocławskiego) są tacy, których nie da się nie lubić.

Jarosław Rybski po raz kolejny zagwarantował mi świetną rozrywkę. Mi obecnie pozostało tylko znowu czekać na kolejną cześć.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...