Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historie drobnoziarniste

Henry James

Historie drobnoziarniste

7.9

(17 ocen) wspólnie z

59,00

 

Autorem książki jest mistrz półcieni i subtelności Henry James. Poza rozpoczyna się hipnotycznym, gotyckim "Obrotem śruby", opowieść o duchach, bądź dysertacja szaleństwa. Książka ta stworzona została w oparciu o temat, który możemy nazwać "sprawczością kobiet ", oraz przypisanej już autorowi Jamesowskiej metody tzw. "drobnego ziarna"- starnności jaką autor pokazywał pułapki zastawiane na bohaterki przez urojoną rzeczywistość, a także wzrost skupienia uwagi na możliwość wyrwania się z opresji.

PIW
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-662-7205-7

Liczba stron: 480

Cena detaliczna: 59,00 zł

Youtube

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Wioletta

Ciekawa książka !

Jak dla mnie książka idealna. Dzięki niej mogłam się przenieść w mroczną podróż choasu panującego w kobiecej duszy, jest tym bardziej ciekawa, ponieważ autorem jest mężczyzna. Mogę szczerze polecić !  
Kornelka

Naprawde warto !

Wspaniała książka, w której sam autor "wymusza" na czytelniku, bądź kto woli prowokuje do snucia osądu. Bardzo odpowiadała mi atmosfera dwuznacznośc, w tejże książki. Wymaga ona odpowiedniego skupienia, ale z pewnością warto ! 
Monika

Polecam !

Bardzo intrygująca książka, niesamowite jak autor wpływa na czytelnika ! Podczas czytania prozy czułam jak ogarnia mnie mrok i strach stryty gdzieś głeboko we mnie, ponieważ najczęściej właśnie niepokoi nas to co jest jedynie naszym wyobrażeniem. Jeśli ktoś lubi prozy w takiej tematyce jest to najlepszy wybór !

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...